Spotify přináší dlouho očekávanou novinku pro všechny uživatele. Písně budou doprovázet texty v reálném čase

Spotify přináší dlouho očekávanou novinku pro všechny uživatele. Písně budou doprovázet texty v reálném čase

Streamovací hudební službu Spotify pravděpodobně nemusíme nikomu představovat. Po dlouhých letech nám přináší funkci, na kterou jsme dlouho čekali. Od nejnovější aktualizace si budeme moci zobrazovat texty písní v reálném čase, který bude synchronizován s hudbou. Navíc tato funkce bude dostupná jak pro platící, tak pro neplatící uživatele.

Služba Lyrics bude fungovat pro celý svět

Nová služba se nebude jmenovat nijak převratně. Dostane název Lyrics a bude dostupná pro celý svět a na všechny platformy, kde se dá služba Spotify spustit. Tedy na Android, iOS, Windows, herní konzoli a další. Tuto funkci zajišťuje poskytovatel textů jménem Musixmatch. Donedávna byly tyto služby využívány v Indii, jihovýchodní Asii a Latinské Americe.

Mohlo by vás zajímat:  Záměna měrných jednotek vedla v minulosti k mnoha událostem

Již rok zpět mělo přístup k této funkci 26 světových trhů a týkala se více než osmi milionů písniček. Ostatní trhy měly přístup pouze k funkci, která nesla název Behind the Lyrics. Ta byla spuštěna již v roce 2016 a nabízela zajímavosti o jednotlivých písních, interpretovi, významu a mnoho dalších informací. Tato funkce bude ale s nasazením Lyrics ukončena. Všechny texty k písním naleznete na liště zobrazení nebo pod ikonou mikrofonu. Podle zařízení, které používáte.

Zdroj obrázku: Freepik

Texty budou mít více možností využití

Kromě toho, že si texty budete moci užít při vlastním zpěvu, bude také možno tyto texty sdílet na sociální sítě. Naprostá většina obsahu v knihovně Spotify by tuto funkci měla mít dostupnou, což uvedlo samotné vedení této firmy. V případě zájmu si budete moci tyto texty také zobrazit na velkoplošných zařízeních, jako je třeba televize, což znamená, že se můžete připravovat na parádní karaoke party u vás doma!

Mohlo by vás zajímat:  Vysněná dovolená může čekat na neznámých místech. Top 7 aplikací poradí, kam vyrazit

Jak jste s touto novinkou spokojeni vy? Pokud patříte k většině, která se této funkce nemohla dočkat, pak věříme, že si teď užijete se Spotify opravdovou zábavu i s přáteli.

Zdroj: https://eu.usatoday.com/story/tech/2021/11/18/spotify-lyrics-all-songs/8672454002/