Pomalý notebook může mít několik důvodů. Jeho spuštění zrychlí jednoduché kroky

Pomalý notebook může mít několik důvodů. Jeho spuštění zrychlí jednoduché kroky

I když jsme zasypaní technologiemi na každém kroku, notebooky patří k nejpokročilejšímu hardwaru, jenž je dostupný v technickém průmyslu. I když oproti stolním počítačům může být výkon vyšší a lepší, stále hrozí jeho zahlcení a následné zpomalení chodu. Mnoho odborníků doporučuje upgradovat systém na Windows 10 nebo koupit nový, ale bohatě stačí, když vyzkoušíte pár tipů ke zrychlení notebooku.

Odstraňte některé programy z nabídky při spouštění systému

Když spouštíte svůj notebook, vždycky trvá rozjezd déle, než když jej uložíte pouze do režimu spánku. Pokud ale nechcete nechávat notebook v režimu spánku, stojí za to redukovat spouštěné programy z nabídky. Otevřete si Správce úloh a zjistěte, které programy se spouští při zapnutí notebooku. Uvidíte název aplikace, stav a vliv spuštění. Můžete zakázat některý ze zobrazených programů.

Mohlo by vás zajímat:  Pomalé procházení webových stránek vyřeší změna rozšíření a správa otevřených karet
Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňte malware ze svého systému

Kdykoliv se objeví problém s plynulostí, nebo dokonce se objeví různé pády systému, na vině může být malware. Jako vodítko může posloužit zvyšující se frekvence opakovaných pádů systému. Škodlivé hrozby, jako viry a spyware, mohou sledovat vaši aktivitu, manipulovat s daty a krást osobní soubory. Mezi další příznaky malwaru patří:

  • neočekávané chování,
  • pomalý chod,
  • nadměrné množství vyskakujících oken,
  • časté pády.

Malware infikuje postupem času celý disk. Jako prevenci nenechávejte svá data v PC, ale uložte si je na Disk Google, pravidelně aktualizujte hardware, zvyšte ochranu prohlížeče, vyhněte se návštěvám pochybných stránek, neotevírejte pofidérní e-maily a zprávy.

Mohlo by vás zajímat:  Barvy a jas monitoru jde doladit k dokonalosti. Získáte tak nejlepší obraz pro každou příležitost

Uspěte nepoužívané aplikace

Otevřete nabídku Start a klikněte na Nastavení -> Soukromí -> Aplikace na pozadí. Můžete zde uspat všechny aplikace na pozadí nebo po zobrazení seznamu vybrat jednotlivé aplikace, které chcete uspat. Zakázané programy budou zrušeny. I když je otevřete, stále budou brány jako zakázané, takže nezpomalí výkon vašeho zařízení, pokud je v daný moment nevyužíváte.

Zdroj: https://www.cnet.com/tech/computing/how-to-make-your-laptop-boot-faster/