Kopírování souborů ve Windows 10 a 11 je rychlejší díky několika tipům

Kopírování a přenos souborů je vždy proces, který trvá nějakou dobu, obzvláště pokud se jedná o větší soubory. U Windows 7 nebo starších jsme se mohli kolikrát ocitnout v situaci, kdy se celý proces zastavil a čekalo se na naši reakci, co dále, pokud došlo k chybě. U Windows 10/11 se naštěstí s těmito problémy nemusíme potýkat. Pojďme se podívat, jak můžeme urychlit proces kopírování souborů.

Pro zefektivnění práce můžete využít klávesových zkratek. Naučte se používat nejběžnější a nejužitečnější klávesové zkratky pro práci se soubory:

  • Ctrl + X – slouží pro vyjmutí souboru a jeho následné vložení do jiného adresáře,
  • Ctrl + C – funguje podobně jako výše zmíněná zkratka s tím rozdílem, že zůstane jeho původní soubor,
  • Ctrl + V – slouží pro vkládání vyjmutého nebo zkopírovaného souboru.
Mohlo by vás zajímat:  Jedinečný moment zachycený ve fotografii. Naučte se pořídit dokonalý snímek ohňostroje

Pomocí zkratky Ctrl + Shift + N vytvoříte nový soubor. Alt + Left/Right slouží pro rychlé přepínání mezi složkami. Kombinace Alt + Up slouží pro skok o jednu úroveň ve složkách. Kombinace Ctrl + A označí všechny soubory uvnitř složky, což usnadňuje práci.

Zdroj obrázku: Freepik

Komprimujte soubory před přesunem

Co si myslíte, je lepší přesunout větší množství souborů, nebo jeden zkomprimovaný soubor obsahující tyto soubory? V tomto případě vyhrává volba číslo dvě, jelikož je snížený celkový počet operací, které jsou potřeba pro přesouvání.

Mohlo by vás zajímat:  Twitter otravnými zvuky nešetří. Dopřejte si konečně klid a ztlumte upozornění

Upgradujte disky

Obrovskou roli mezi přesuny hraje také hardware. HDD (starší pevné disky) jsou pomalejší než SSD (solid-state disk). Kopírování souborů na HDD trvá tedy déle než u SSD. Jestli nemůžete přejít z HDD na SSD, pokud možno využijte USB 3.0 nebo vyšší pro rychlejší přenosy dat.

Naučte se využívat myš

Stejně jako klávesové zkratky můžete využívat také naplno myš. Stiskněte klávesu Ctrl a levým tlačítkem na myši označte soubory, jež chcete spravovat, bez ohledu na to, kde se nachází. Pro vybrání více soborů stiskněte a držte klávesu Shift a označte první a poslední soubor v řadě.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/4-ways-to-copy-files-faster-in-windows/