Rozmrazení auta nemusí trvat příliš dlouho. Je postup, se kterým námraza zmizí rychleji

Každý z řidičů zná, když teploty klesnou pod nulu a ráno se vydá ke svému autu a vidí zamrzlá skla. V takovém momentě nám nic jiného nezbývá než námrazu odstranit. Naštěstí existuje spousta metod, jak se jí účinně zbavit. Můžete začít tím, že nastartujete auto a zapnete funkci odmrazování. Zapalte motor auta, abyste mohli začít zahřívat. Zapněte topení a nastavte jej na odmrazování, aby teplý vzduch proudil až na čelní sklo. Může to zabrat několik minut, než se ohřeje samotný vzduch. Jestli disponuje vůz odmrazovacími otvory na bočních oknech a zrcátkách, zapněte je rovněž.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s dojezdem jsou u elektromobilů i aut se spalovacími motory podobné

Rozmrazení

Nastavte si teplotu na nejvyšší stupeň a vzduch na recirkulaci. Recirkulace vzduchu totiž vede k rychlejšímu zahřátí a napomůže k rozmrazení oken. Nezapomeňte zapnout světlomety, abyste rozpustili led i na nich.

Rozmrazit auto můžete i pomocí škrabky či jiných doporučených předmětů. Snažte se odstranit led ze všech oken, včetně světlometů. Můžete využít kombinaci se zahříváním. Můžete využít také směs lihu a vody v poměru 1 : 2. Tato směs může pomoci s nepoddajným ledem.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se sněhu a ledu

Kromě rozmrazení je také důležité se zbavit usazeného sněhu na zbytku auta. Používejte pouze smeták nebo štětec. Veškerý sníh ponechaný na autě se může stát nebezpečným pro provoz na silnicích. I když se možná na první pohled zdá blbý nápad použít hrubou sílu, úder zploštělou dlaní v rukavicích je výborný nápad. Před samotnou jízdou autem si ověřte, zda opravdu máte odklizený všechen sníh.

Mohlo by vás zajímat:  Ojetý vůz za nízkou cenu nemusí být výhodnou investicí

Prevence

Nejlepší způsob, jak zabránit výše zmíněným bodům, je parkování vozidla uvnitř garáže. Zaparkováním nejlépe do uzavřené garáže získáte ochranu před námrazou a sněhem. Před večerem můžete zakrýt čelní sklo.

Připravte si směs octa a vody. Smíchejte 3 díly bílého octa s 1 dílem vody a pořádně promíchejte. Touto směsí okna postříkejte, aby zůstala na skle tenká vrstva.

Zdroj: https://parkmobile.io/blog/how-to-quickly-defrost-car-windows/