Podvody na seznamkách jsou kvůli umělé inteligenci stále propracovanější

Seznámení se v dnešní době je daleko těžší, než tomu bývalo v dřívějších dobách. Hodně lidí tak využívá služeb online seznamek, kde se snaží seznámit z jakéhokoliv důvodu. Online seznamky byly, jsou a budou vždy plné podvodníků. Kyberzločinci se snaží vytáhnout z osob peníze, osobní informace nebo explicitní obsah. Se zdokonalením umělé inteligence vzrostl počet podvodů spojených se seznamováním.

Hromadné e-maily

Umělá inteligence posunula generované texty na vyšší úroveň, než kdy byly předtím. Během hodiny jsou útočníci ve spolupráci s UI schopni napsat stovky přesvědčivých zpráv a vytvářet účty na seznamkách. Spamové zprávy se tak lehce mohou ocitnout v běžně doručených zprávách, jelikož dokážou obejít spamový filtr. V takovém případě se snažte tyto zprávy manuálně přesouvat do spamu a nenavštěvujte cizí, podezřelé stránky.

Mohlo by vás zajímat:  Tinder usnadní hledání ideálního protějšku. S novou funkcí budete přesně vědět, na čem jste

Přehlcení seznamek

Jestliže jste někdy měli nebo máte účet na Tinderu či jiné seznamce, můžete si být jisti, že jste narazili, ať už vědomě, nebo ne, na bota. Není těžké ale rozpoznat, že se jedná o bota, a ne o člověka, jelikož po chvíli konverzace zjistíte, že osoba na druhé straně působí doslova neohrabaně a křečovitě.

Zdroj obrázku: Freepik

Vytváření fake profilů

Dříve šlo rozpoznat fake profily od skutečných tím, že napsaný text obsahoval gramatické chyby. Tento rozdíl je již smazán, jelikož stále se zlepšující UI generuje lepší a lepší texty, které jsou bez chyby. Stačí požádat Chatbot, aby vám pomohl založit profil na seznamce. Ten vám následně pomůže s vytvořením profilu tím, že vám zadá několik otázek, a podle toho, jak odpovíte, vám pomůže vygenerovat text. Tento proces je možná zdlouhavější pro útočníky, ale zato je důvěryhodnější a úspěšnější.

Mohlo by vás zajímat:  Koupit, ale nepoužívat. Po prvním zapnutí je třeba počítač nejprve správně nastavit

Technologie deepfake

Umělá inteligence vylepšila technologii deepfake takovým způsobem, že vyvolává spíše obavy. Nyní už nebudete vídat tak často nedokonalosti, jako bylo nepřirozené mrkání, nerovnoměrné odstíny pleti, zkreslený zvuk nebo další vizuální vady. Znepokojující je také využití deepfake k tomu, že využívá veřejných fotek a videí s pornografickým obsahem. Útočníci využívají tento obsah k finančnímu vydírání, získání osobních údajů nebo sexuální aktivitě. Jestliže se stanete obětí takového útoku, vyhledejte pomoc.

Zdroj: https://www.chargeflow.io/blog/romance-scam-role-of-artificial-intelligence-ai