Při koupi použitého MacBooku je vhodné pamatovat na několik zásad

MacBook je záruka kvalitního produktu, což se odráží na jeho ceně. Ne každý má finance na to, aby si mohl dovolit koupi nového zařízení. V takovém případě se může zdát pořízení použitého MacBooku jako skvělá volba, jelikož i použitý MacBook při správném zacházení nabízí stále spoustu let ve vysoké kvalitě. Nicméně i zde můžeme narazit na různé potíže spojené s použitými produkty, proto je důležité dbát na důkladnou kontrolu, abyste nekoupili zajíce v pytli.

Začněte tím, že si vyberete model

Před samotným pořízením je vhodné si vybrat, jaký model MacBooku vlastně chcete. Určete si, jaký rozpočet jste ochotní investovat, jaký úložný prostor a RAM potřebujete. Tímto vyfiltrováním se zbavíte zbytečných modelů, jež by vás mohly rozptylovat. Jakmile máte zúžený seznam, sledujte recenze, ať se vyvarujete „nepovedených“ modelů. Nezapomínejte také na to, o jaký ročník modelu se jedná, pravidelná aktualizace je velmi důležitým prvkem na tomto poli.

Mohlo by vás zajímat:  Zpomalený notebook rozběhne výměna disku, rozšíření RAM nebo aktualizace systému
Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte ceny

Je rozdíl, jaké webové stránky nebo obchody navštěvujete, proto je lepší tyto ceny porovnávat, abyste si udělali přehled o průměrné ceně. Jakékoliv nízké ceny mohou být podezřelé, stejně jako vysoké ceny mohou být zbytečně přepálené. Tyto obchody umožňují smlouvat o ceně, každopádně před potencionální koupí sledujte recenze daného prodejce. Důvěryhodní prodejci vám vždy budou poskytovat reálné fotografie nezkresleným pohledem včetně originálního balení.

Požádejte také o doklad o koupi. Tento doklad vám umožní zkontrolovat údaje v nabídce Apple. Pamatujte, že doklad o koupi je velice důležitý, abyste se vyhnuli koupi odcizeného nebo ztraceného zařízení.

Nezapomínejte na kontrolu

Jakmile máte vyřešený výběr, domluvu a administrativu, před samotnou koupí nezapomínejte také na kontrolu fyzického stavu zařízení. Určitě byste neměli zapomenout na:

  • známky fyzického poškození (promáčknutí, poškrábání…),
  • jakoukoliv vadu na obrazovce,
  • kontrolu jednotlivých tlačítek a reproduktoru,
  • kontrolu stavu baterie.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-to-buy-used-macbook/