Štěstí přeje připraveným. Provést zálohu počítače trvá jen pár minut a rozhodně se vyplatí

Štěstí přeje připraveným. Provést zálohu počítače trvá jen pár minut a rozhodně se vyplatí

Zálohování počítače je dobrá a správná věc. Ani pro laika to nemusí být složité. Stačí tři kroky a váš počítač můžete udržet zálohovaný. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám záloha může hodit. Ztráta dat je v dnešní době velké riziko. Nejenom ve firemním segmentu. Každý z nás má na disku uloženo něco, o co by nerad přišel. Záloha těmto situacím pomůže zamezit.

Nejprve si vyberte, zda chcete zálohovat na cloud, nebo externí disk

Důležité dokumenty můžete uchovávat na více místech. Nejlepší je asi využití externího disku nebo cloudu. Externí pevný disk má určitě výhodu v tom, že je rychlý a levný. Pokud si jej schováte na bezpečné místo, pak je to ta nejlepší volba. Ovšem pokud ho máte ve stejné místnosti jako PC a něco se stane (povodeň, požár), tak o svá data přijdete. Cloud je možná bezpečnější, ale zároveň je pomalejší a dražší na provoz, jelikož musíte platit měsíční nebo roční poplatky.

Mohlo by vás zajímat:  Posílání velkých souborů mezi dvěma zařízeními nikdy nebylo jednodušší. Objevte ty nejlepší způsoby

Zvolte si zálohovací program

Pro správnou zálohu budete potřebovat také adekvátní program, který se o vše postará. Na trhu je jich opravdu spousta a jejich obsluhu zvládne prakticky každý. Za pár vteřin hledání na internetu si zajisté najdete ten, který bude nejlépe vyhovovat vám, případně operační systém Windows má svoje vlastní nástroje na to, aby vytvořil co nejlepší zálohu. Tomuto tématu jsme se již věnovali v minulosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Vytvořte si zálohu samotného systému Windows

Zálohovaná data už pravděpodobně máte, ale nezapomeňte si udělat i zálohu systému, když už jste přitom. Dělat zálohu samotného systému se doporučuje třikrát až čtyřikrát ročně. Vše, co k tomu potřebujete, je vytvořit zálohu obrazu. Pro tyto funkce má Windows opět své programy, takže se nejedná o nic složitého a vše, co je potřeba, je řídit se pokyny, které vidíte na obrazovce. Navíc to trvá jen pár minut a to není moc na to, že budou vaše data v bezpečí.

Mohlo by vás zajímat:  Podvody na seznamkách jsou kvůli umělé inteligenci stále propracovanější

Vytváření zálohy rozhodně nepodceňujte. Nikdy nevíte, kdy budete svá data potřebovat, a už vůbec nevíte, kdy se něco stane. Jeden zkrat, a vaše data jsou nadobro pryč!

Zdroj: https://www.howtogeek.com/242428/whats-the-best-way-to-back-up-my-computer/