Některé aplikace MacBook zbytečně zatíží, jiné ho mohou infikovat malwarem

Internet je bezpochyby vynikajícím místem, které nabízí spoustu zajímavých a užitečných aplikací. Možná vás některé zaujmou natolik, že zapomenete být opatrní. I když se může jednat o užitečné aplikace, je potřeba myslet na to, že mohou oslabit výkon Macu nebo ukrást citlivé informace. Než začnete procházet jednotlivé aplikace, dávejte si pozor zejména na následující.

Antivirové programy

MacOS je vybaven širokou škálou vestavěných bezpečnostních funkcí, takže není potřeba uvažovat o instalaci antivirového programu. Tato ochrana brání malwaru v tom, aby napadl váš MacBook. Pro zvýšení bezpečnosti můžete instalovat další antivirové programy, jedná se ale spíše o zbytečnost.

Mohlo by vás zajímat:  S několika tipy nabídne Google vždy lepší výsledky vyhledávání

Většina antivirových programů pracuje převážně na pozadí, což může postupem času oslabit výkon zařízení. Všimnout si můžete také rychlejšího vybíjení baterie a pomalejšího startu při zapnutí zařízení.

Zdroj obrázku: Freepik

Čisticí aplikace

Ještě než vás napadne pořídit si takovou aplikaci, je potřeba si uvědomit, že samotný macOS oplývá funkcemi, které se postarají o dobrou správu RAM. Proto nejsou zapotřebí žádné další instalace programů třetích stran. Například CCleaner je typickou aplikací pro údržbu PC. Jako „bonus“ nabízí placený obsah pro sledování procesů na pozadí. Můžete narazit na některé užitečné programy, většinou se ale jedná o maskovací programy s malwarem, což se vám může nemile vymstít.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence umí pomoci, v mnoha ohledech ale zaostává

Torrent klienti

Používání torrent klientů inklinuje ke stahování nelegálního pirátského softwaru. Během samotné instalace staženého souboru je velice pravděpodobné infikování malwarem nebo jiným virem. Stažením pirátského obsahu porušujete autorská práva. V závislosti na zemi, ve které se nacházíte, můžete čelit vážným následkům, pokud na vás přijdou.

S dostatečnou opatrností a rozvahou si pořádně rozmyslete, jaké aplikace si chcete stáhnout. Možná nejprve zažijete radost, ta se ale může změnit v naštvanost a smutek, buďte tedy opatrní.

Zdroj: https://medium.com/macoclock/5-macos-apps-you-should-not-install-2d4fa6658aba