Pinterest poskytuje inspiraci a možnost sdílet vlastní výtvory

Pinterest byl založen v roce 2009, takže je tady s námi již nějakou dobu, stejně jako ostatní světově známé značky a platformy. Ne všichni ale doopravdy vědí, k čemu Pinterest slouží. Pinterest vám pomůže najít inspiraci. Najdete zde spoustu obrázků nebo receptů. Ruku k dílu můžete přiložit i vy sami. Jedná se tedy o internetovou stránku, kde uživatelé připínají své obrázky. Pinterest byl pro veřejnost spuštěný v roce 2012. Je to skvělé prostředí, kde získat inspiraci v oblasti módy, DIY, umění apod.

Mohlo by vás zajímat:  Robotický vysavač se postará o úklid bez starostí. Naučte se ho používat opravdu efektivně

Jak Pinterest funguje

Uživatelské rozhraní připomíná jiné sociální sítě. Domovská stránka zobrazuje příspěvky sledovaných lidí. Tímto způsobem se vám  budou zobrazovat opravdu jen objekty, o které máte zájem. Oproti sociálním sítím se vám zobrazují pouze obrázky s jejich názvy. Když vložíte do vyhledávače slovo/slova, tak se vám zobrazí nejdříve přesné výsledky, poté jednotlivé nebo alternativní.

V horní části máte vyhledávací pole, do kterého můžete zadat klíčové slovo. Kromě vyhledávaného slova vám Pinterest nabídne „Nápady pro vás“ a „Populární na Pinterestu“. Při zadávání slova vám bude vyhledávací pole automaticky nabízet další alternativy.

Mohlo by vás zajímat:  Roboti dokážou nahradit člověka ve stále více situacích. Už chodí místo dětí do školy
Zdroj obrázku: Freepik

Vaše piny

Zásadní funkcí na Pinterestu je možnost připnutí obrázku (pinu). Ať už se jedná o váš vlastní obrázek, nebo jiného uživatele, tak si je jednoduše připněte na svůj domovský kanál.

K tomu se vážou nástěnky, kde ukládáte jednotlivé příspěvky. Nástěnky lze rozdělit na soukromé a veřejné. Každá deska má své specifické téma. Pro vytvoření nástěnky klikněte na svůj profilový obrázek v pravém horním rohu, klikněte na znaménko „+“ a vyberte desku.

Váš profil

Váš profil funguje na stejné bázi jako na jiných sociálních platformách. Uživatelé zde uvidí vaše informace, nástěnky a koho sledujete. Pinterest nabízí možnost upgradovat svůj účet na obchodní.

Mohlo by vás zajímat:  Tři pravidla pro efektivnější práci na cestách

Zároveň je potřeba upozornit na používání obrázků z Pinterestu. Není vhodné používat tyto obrázky pro své osobní použití na internetu. K mnoha obrázkům se vážou autorská práva, což může vést k problémům.

Zdroj: https://www.infront.com/blog/what-is-pinterest-and-how-does-it-work/