Pět důvodů, proč vyhodit staré žárovky. LED světla jsou úspornější, bezpečnější i účinnější

Pět důvodů, proč vyhodit staré žárovky. LED světla jsou úspornější, bezpečnější i účinnější

V oblasti osvětlení jsou LED světla nejnovějším a nejlepším technickým pokrokem. LED jsou velmi výkonné a energeticky účinné malé pevné žárovky. Pyšní se také delší životností a jsou poměrně odolné. Životnost se odhaduje na 60 000 hodin a spotřeba energie je dokonce až o 90 procent nižší.

LED a účinnost

Oproti klasickým žárovkám je jejich spotřeba až o devadesát procent menší. Díky tomu jsou naše výdaje na energii podstatně nižší, a my tak ušetříme i nemalou částku peněz. Navíc díky jejich dlouhé životnosti šetříme i na nákladech za výměnu nového kusu. Účinně tak spoříme na rozdíl od klasických žárovek na všech frontách.

Mohlo by vás zajímat:  Třídit odpad se vyplatí. Ale pouze tehdy, když to děláme správně

LED a výdrž

Klasické žárovky vydrží něco okolo 1 500 až 2 000 hodin, což je v porovnání s 60 000 obrovský skok. Prakticky to znamená, že LED světla nám vydrží svítit nepřetržitě po dobu sedmi let, než je potřeba se podívat po nových.

Zdroj obrázku: Freepik

LED a bezpečnost

I na bezpečnost se myslelo. Jelikož LED lampy a žárovky nevytvářejí téměř žádné teplo, není třeba je po nějaké době zhasínat a je bezpečné se jich dotýkat. Koupí LED světel tedy nejen ušetříte, ale zároveň snížíte riziko popálenin nebo vzniku požáru.

Mohlo by vás zajímat:  Jaká je budoucnost, co se týče pohonných hmot?

LED a vliv na životní prostředí

Diody do LED světel jsou vyráběny z netoxických materiálů a není zde používána rtuť, jako například u neonového osvětlení. Navíc jsou recyklovatelné, a proto jsou velmi šetrné pro naši planetu.

LED a barva

Toto osvětlení je v základu dodáváno hned v několika barvách. Nechybí zde červená, modrá nebo jantarová. LED diody jde navíc míchat dohromady, a proto je možné dosáhnout obrovského množství barevných kombinací.

Tento typ osvětlení si rychle získává oblibu a během několika příštích let by mohlo úplně nahradit klasické žárovky. Navíc se LED diody neustále vyvíjejí a jejich spotřeba se nadále snižuje. Když si navíc přičteme možnost recyklace a obrovskou výdrž, pak se ani nemůžeme divit.

Zdroj: https://www.stouchlighting.com/blog/top-15-advantages-of-led-lighting