Tohle jsou nejžádanější počítačové dovednosti. Jejich ovládnutí zařídí slušnou kariéru

Tohle jsou nejžádanější počítačové dovednosti. Jejich ovládnutí zařídí slušnou kariéru

Ve světě podnikání se bez technologií rozhodně nepohneme a lidé na ně spoléhají. Proto jsou ti, kteří disponují dobrými znalostmi počítačů, velmi žádaným zbožím pro firmy. Chcete se ve svých pracovních úspěších posunout někam dále? Pak si přečtěte náš dnešní článek.

Jaké jsou nejžádanější počítačové dovednosti?

V tomto a loňském roce se nejvíce sháněli odborníci pro šest odvětví:

  • Tabulkové procesy a databáze. Lidé se zkušenostmi v Excelu, Accessu, MATLAB, s analýzou dat nebo statistikou.
  • Sociální sítě. Blogování a e-mailing. Pracovníci, kteří mají znalosti s redakčními systémy, Analytics, tvorbou webových stránek, optimalizací pro vyhledávače nebo například e-mailovým marketingem.
  • Tvorba grafiky a její zpracování. Umíte v programech od Adobe, AutoCAD, Corel nebo v Microsoft Visual Studiu? Pak jste vhodným adeptem.
  • Vývoj softwaru a hardwaru. Zde je důležité umět programovací jazyky a z těch nejvíce žádaných je stále HTML, C++, Java, Python a XML. Pokud umíte se SQL nebo navrhovat hardware, pak je to jistě výhoda.
  • Řešení problémů v informatice. Jedná se o pozice jako diagnostik, správce záloh, správa serverů nebo technická podpora.
  • Podnikové systémy. V neposlední řadě je zájem o experty pro podniková řešení.
Mohlo by vás zajímat:  S podvodnými maily se roztrhl pytel. Nebuďte další obětí, zaměřte se na typické znaky
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud vynikáte v jedné z výše zmíněných věcí, pak máte slušně našlápnuto k tomu, abyste si polepšili. Těchto lidí je opravdu nedostatek a stále jsou velmi žádaným zbožím na trhu práce.

Pokud v dnešní době ovládáte práci s počítačem nebo telefonem, pak je to pro vás obrovská výhoda. Tento obor jde neustále kupředu a pro nějaký chod vpřed je potřeba spousta odborníků ve svém oboru. Pokud tedy ještě stále váháte, kterým směrem se ve své kariéře vydat, pak informatika by měla být tou správnou volbou. O práci nebudete mít nouzi a rozhodně si můžete přijít i na pěkné peníze.

Zdroj: https://www.coursera.org/articles/key-it-skills-for-your-career