Popřejte nepoužívaným aplikacím dobrou noc. Režim spánku v Samsung telefonu ušetří cennou baterii

Popřejte nepoužívaným aplikacím dobrou noc. Režim spánku v Samsung telefonu ušetří cennou baterii

Máte ve svém Samsung telefonu aplikace, které moc nepoužíváte, ale chcete si je nadále ponechat? V takovém případě je můžete přesunout do spánku. Žádný uživatel chytrého telefonu nepoužívá všechny aplikace denně. To ale neznamená, že by nenašly své využití v průběhu času nebo později. Co s nimi místo jejich vymazání můžete udělat? Jak jistě víte, všechny aplikace na pozadí spotřebovávají baterii. Naštěstí telefon Samsung umožňuje tyto aplikace přesunout do režimu spánku, který nespotřebovává baterii. Pojďme se podívat, jak správně používat tento režim.

Jak přesunout aplikace do režimu spánku

Než se vrhneme na samotný režim, je potřeba si uvědomit, že Samsung rozlišuje tři kategorie spánku.

  • Spící aplikace: Tyto aplikace běží na pozadí, ale jenom někdy. Upozornění posílané aplikacemi bývají opožděné a nepravidelné aktualizace. Ideální pro aplikace, které používáte jednou za čas.
  • Hluboce spící aplikace: Tyto aplikace nikdy neběží na pozadí, jenom tehdy, když je otevřete. Aktualizace nedostanete a můžete zmeškat zaslaná oznámení. Ideální pro velmi zřídka používané aplikace.
  • Nikdy nespící aplikace: Dané aplikace běží neustále v pozadí. Nejsou omezeny a využívají baterii dle své potřeby. Vhodné pro základní a často používané aplikace.
Mohlo by vás zajímat:  Správa času je s těmito aplikacemi hračka: všechny úkoly přehledně a názorně na jednom místě

Jak se dostat do nabídky, kam vložíte aplikace? Najeďte na Nastavení -> Baterie a péče o zařízení. Vyberte Baterie -> Limity využití na pozadí a přepněte Ukládat nepoužívané aplikace do režimu spánku. Tato možnost nechá telefon automaticky roztřídit (ne)používané aplikace. V případě manuálního roztřízení klikněte na Spící aplikace nebo Hluboce spící aplikace a klikněte na +, vyberte požadované aplikace a stiskněte Přidat.

Zdroj obrázku: Freepik

Které aplikace uspat

Pokud si nevíte rady, které aplikace uspat, může vám pomoci shrnutí na základě doby času stráveného v jednotlivých aplikacích. Do rozhraní se dostanete rozkliknutím Nastavení -> Digitální rovnováha a rodičovská kontrola. Klikněte na Čas na obrazovce a zde uvidíte časové vytížení aplikací. Rozkliknutím Zobrazit více dostanete kompletní seznam aplikací.

Mohlo by vás zajímat:  Kopírování souborů ve Windows 10 a 11 je rychlejší díky několika tipům

Pokud uspání ne úplně chtěných aplikací nepomůže a stále jste zasypáváni velkým množstvím notifikací, je lepší tyto aplikace smazat.

Převeďte nepoužívané aplikace do režimu spánku

Pro prodloužení životnosti baterie je vhodným řešením uspání nepoužívaných aplikací. Snižuje pracovní zátěž telefonu, protože nevyžaduje dodávat baterii nevyužívaným aplikacím. Efektivnější řešení je samozřejmě samotné vymazání aplikací, které nepoužíváte, ale buďte si jistí, že to chcete udělat.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/put-apps-to-sleep-samsung/