Nejčastější chyby při používání notebooku se stále opakují. Zařízení zbytečně poškozují a hrozí ztráta dat

Od doby, co byl představen první počítač, uběhla spousta let a jejich výkon i samotný vzhled se změnil k nepoznání. V dnešní době patří k neodmyslitelným pomocníkům a společníkům v každé domácnosti i práci. Neměli bychom ale zapomínat na jejich správnou údržbu a zacházení. Jak se ukázalo, spoustu problémů si vytváříme sami.

Začneme oblastí zabezpečení. Stále mnoho uživatelů dělá jednu a tu samou chybu. Nejsou schopni si vymyslet dostatečně silné heslo, a aby toho nebylo málo, tak toto heslo používají na více účtech, ne-li na všech. Zkuste si představit situaci, kdy byste v reálném životě měli jeden univerzální klíč od všeho, od automobilu, domu, trezoru. Kdybyste o něj přišli, jste nahraní. Totéž platí i o virtuálním světě. V případě ztráty dat a padnutí do nesprávných rukou můžete přijít o důležitá a cenná data, která mohou být zpronevěřena, takže si dávejte pozor.

Mohlo by vás zajímat:  Největší hříchy, které notebooku zkracují život. Zacházet s ním správně se vždy vyplatí

Otevření více karet v prohlížeči

Věděli jste o tom, že když máte otevřený internetový prohlížeč a v něm spoustu otevřených karet, má to vliv na výkon, stav baterie a odvádění pozornosti od práce? Skončete s tímto zlozvykem už nyní, abyste zvýšili výkon zařízení a vylepšili tak svou produktivitu. Karty, které nepoužíváte, můžete ručně zavřít. Totéž platí i o aplikacích.

Zdroj obrázku: Freepik

Prostředí okolo notebooku

Běžnou chybou, kterou dělá kdekdo, je, že v okolí notebooku máme různé předměty, nebo dokonce i šálky s kávou či jiným nápojem, a hrozí tak nehoda v podobě rozlití tekutiny na zařízení. Jeho následky mohou být devastující.

Mohlo by vás zajímat:  Phishingové podvody jsou stále protřelejší. Poznat falešnou stránku nemusí být jednoduché

Mnoho z nás dělá také zásadní chybu, když pokládáme svůj notebook na pohovku, postel a další nevhodné povrchy. Umístěním notebooku na tyto povrchy se zhoršuje odvětrávání a hrozí tak poškození vlivem nahromaděného tepla. Místo toho umístěte notebook na pevný povrch, jako je stůl apod.

Přeskočení aktualizací a nepřetržitý provoz

Operační systém vašeho počítače je program, který umožňuje správný chod vašeho zařízení. Aktualizace jsou nezbytné pro zajištění optimálního a bezpečného provozu vašeho zařízení, protože obsahuje různé opravy a nástroje. Čím dříve nainstalujete tyto aktualizace, tím dříve budete chránění. Takovou ochranu můžete přirovnat k dobře namazanému stroji.

Mohlo by vás zajímat:  Útočníci se nezastaví před ničím. Bad Rabbit Ransomware zašifruje všechna data

Dalším zlozvykem je nevypínání počítače. Ano, ponechání notebooku v úsporném režimu ušetří následné spuštění systému a také je to doporučováno, ale na druhou stranu byste měli jednou za čas poskytnout notebooku oddych a vypnout ho. Systém tak může vychladnout a vstřebat lépe různé instalace a aktualizace.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/5-ways-utterly-destroy-laptop-slowly-surely/