5 dovedností, díky kterým na volné noze prorazíte. Zvyšte svou produktivitu a buďte vidět

Pracovat na volné noze se na první pohled zdá jako splněný sen. Mnoha lidem to zcela vyhovuje a dokážou být produktivní, i když nad nimi nikdo nestojí. Pro většinu lidí je ovšem náročné automatizovat některé procesy, které jsou pro tento typ podnikání klíčové. Dnes se podíváme na pár věcí, které si musíte osvojit pro velmi produktivní dny.

E-maily a sociální sítě

Všichni se shodneme na tom, že e-mailová schránka může být někdy velmi stresující. Stovky nevyřízených zpráv, na které musíme odpovědět, nebo si je alespoň projít, vytváří obrovský stres. Naučte se metody efektivního třídění do složek a každý den si vyčleňte čas pouze na e-maily.

Mohlo by vás zajímat:  Špičkové telefony lákají výkonem i funkcemi. Levnější modely zůstávají přesto lepší volbou

Pro úspěch digitálního marketingu musíte umět plánovat příspěvky na sociálních sítích. Najděte si systém a věnujte se této činnosti. Jakmile to zvládnete, všechno ostatní vám půjde mnohem rychleji. Zvažte automatizaci nezbytných úkonů a ostatní se naučte plánovat s předstihem.

Zdroj obrázku: Freepik

Hledání klientů a efektivní řízení pracovního času

Každý freelancer někdy potřebuje najít nového klienta. Pro každý druh práce na volné noze existují weby, platformy a databáze, kde hledat. Snažte se vše automatizovat a nezapomeňte na kvalitně vypracovaný LinkedIn, kde si vás možná klienti najdou sami, a vy budete mít hledání bez práce.

Mohlo by vás zajímat:  Google připravil velikonoční překvapení přímo ve vyhledávači

Time management je nejnáročnější součástí práce každého freelancera. Zjistěte, kolik času vám zaberou jednotlivé činnosti, a podle toho si začněte tvořit rozvrh každého dne. Když ho nebudete mít pevně daný, nikdy nebudete mít nic hotové. Dodržování termínů je klíčové pro úspěšnou kariéru. Bez dobrého time managementu to nedokážete.

Smlouvy a finance

Jako pracovník na volné noze musíte poskytovat smlouvy a faktury. Najděte si online šablony, které každý měsíc jen vyplníte. Ušetříte si hodně času. Finance mohou být jednoduché při malém objemu. Jakmile budete mít hodně klientů, můžete strávit i několik hodin správou svých financí. Najmout si můžete účetní nebo využít šablony od Excelu pro osobní finance.

Zdroj: https://www.entrepreneur.com/living/6-steps-to-becoming-a-successful-freelancer/380804