Online seznamování není pro každého, tady je 10 důvodů pro a proti

Online seznamky jsou trendy, znáte ještě někoho, kdo se seznámil jiným způsobem? Zatímco někteří uživatelé jsou ze seznamování s protějšky ve virtuálním prostředí nadšení, jiní mají špatné zkušenosti a říkají „už nikdy“. Existují páry, které se díky seznamovací aplikaci potkaly a dnes žijí šťastný společný život. Proč dát tomuto způsobu šanci a na co si dát pozor?

1.    Možnost nalezení partnera či partnerky

Existuje naděje na seznámení. To je bezpochyby ta největší výhoda, kterou seznamovací aplikace a online seznamky nabízejí. Na celém světě je mnoho párů, které se tímto způsobem propojily a dnes žijí šťastně spolu.

2.    Snadný a pohodlný způsob seznámení

Není nic snazšího než se seznámit v rámci online prostředí. A zatímco v minulosti se lidé seznamovali v barech, v parcích, v knihovnách, na zastávkách nebo v autobusech, dnes je online prostředí tím místem, kde se všichni setkávají a mohou se tímto způsobem seznámit.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní telefony dokazují, že zrcadlovky jsou už přežitek. Některé věci klasický foťák prostě nedokáže

3.    Online seznamka umožňuje kontrolu

Online prostředí umožňuje neustálou kontrolu nad konáním, lidé se mohou seznamovat, ale i blokovat v případě nesouladu, nebo dokonce odporu. Konverzaci je možné kdykoli ukončit bez udání důvodu a zcela bezpečně.

4.    Okamžitý filtr

V životě musíte dotyčného poznat a trvá dlouho, než zjistíte určité informace, které vás zajímají. U online seznamování stačí zaškrtat ve filtru určité vlastnosti, záliby nebo jiné preference.

5.    Komunikace s více lidmi najednou

Lze chatovat s více lidmi najednou a rozhodnout se, kdo vám vyhovuje nejvíce. To vše bez výčitek či bez studu z podvádění.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody online seznamování

Online prostředí přináší také negativa. Jaká?

1.    Nedorozumění a špatná interpretace

Legrační poznámka, nebo je to míněno vážně? Sarkasmus, nebo snad realita? Myslí to doslova? Po stisknutí tlačítka odeslat už je míč na druhé straně obrazovky a může vzniknout nepochopení. Při reálném setkání hraje roli neverbální komunikace, což online prostředí neumožňuje.

Mohlo by vás zajímat:  Auta nejsou nejhorší. Nejvíce smrtelných nehod připadá na jiný dopravní prostředek

2.    Hraní si na někoho jiného

V online prostředí není neobvyklé potkat někoho, kdo se vydává za někoho, kým není. Leckdy jde o maličkosti a menší úpravy fotografií, ale jindy o důležité informace. Pozor je nutné si dát na uživatele, kteří dokonce kradou identitu a vydávají se za někoho zcela jiného, přičemž k tomu používají i cizí fotografie.

3.    Od seznamování k obtěžování

V online prostředí se skrývají různé existence, které neberou aplikace jako možnost k seznámení, ale jsou ochotní jiné obtěžovat. Pro tyto účely vytváří dokonce falešné účty a neštítí se oběti pronásledovat. Takové uživatele je nutné včas nahlásit a zablokovat.

4.    Náklady na prémiové účty

Základní verze seznamovacích programů a aplikací umožňují příležitostné rande, ale zkušení uživatelé využívají výhod placených částí. V tom případě je nutné počítat s náklady navíc, měsíční poplatky rostou s počtem programů a aplikací.

Mohlo by vás zajímat:  3 tipy na dárky, které potěší každého hráče videoher a neskončí na dně šuplíku

5.    Mnoho promarněného času nebo úsilí

Online seznamování má řadu potenciálních výhod, ale může se taky stát, že po dlouhý čas nepřinese žádný úspěch a většina setkání skončí fiaskem. Je namístě trpělivost, je ale nutné počítat, že promarněného času nebude málo a rozhodně nelze čekat zázraky po několika minutách po přihlášení.

Zdroj: https://www.beyondpinkworld.com/featurestories/relationship/advantages-disadvantages-onlin-7905