Online seznamování není pro každého, tady je 10 důvodů pro a proti

Online seznamování není pro každého, tady je 10 důvodů pro a proti

Online seznamky jsou trendy, znáte ještě někoho, kdo se seznámil jiným způsobem? Zatímco někteří uživatelé jsou ze seznamování s protějšky ve virtuálním prostředí nadšení, jiní mají špatné zkušenosti a říkají „už nikdy“. Existují páry, které se díky seznamovací aplikaci potkaly a dnes žijí šťastný společný život. Proč dát tomuto způsobu šanci a na co si dát pozor?

1.    Možnost nalezení partnera či partnerky

Existuje naděje na seznámení. To je bezpochyby ta největší výhoda, kterou seznamovací aplikace a online seznamky nabízejí. Na celém světě je mnoho párů, které se tímto způsobem propojily a dnes žijí šťastně spolu.

2.    Snadný a pohodlný způsob seznámení

Není nic snazšího než se seznámit v rámci online prostředí. A zatímco v minulosti se lidé seznamovali v barech, v parcích, v knihovnách, na zastávkách nebo v autobusech, dnes je online prostředí tím místem, kde se všichni setkávají a mohou se tímto způsobem seznámit.

Mohlo by vás zajímat:  Americký startup NDB vyvinul baterii s životností 28 000 let. Ostatní typy nechává daleko za sebou

3.    Online seznamka umožňuje kontrolu

Online prostředí umožňuje neustálou kontrolu nad konáním, lidé se mohou seznamovat, ale i blokovat v případě nesouladu, nebo dokonce odporu. Konverzaci je možné kdykoli ukončit bez udání důvodu a zcela bezpečně.

4.    Okamžitý filtr

V životě musíte dotyčného poznat a trvá dlouho, než zjistíte určité informace, které vás zajímají. U online seznamování stačí zaškrtat ve filtru určité vlastnosti, záliby nebo jiné preference.

5.    Komunikace s více lidmi najednou

Lze chatovat s více lidmi najednou a rozhodnout se, kdo vám vyhovuje nejvíce. To vše bez výčitek či bez studu z podvádění.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody online seznamování

Online prostředí přináší také negativa. Jaká?

Mohlo by vás zajímat:  iPhone 15 Pro Max překvapí špičkovým výkonem a vylepšeným fotoaparátem

1.    Nedorozumění a špatná interpretace

Legrační poznámka, nebo je to míněno vážně? Sarkasmus, nebo snad realita? Myslí to doslova? Po stisknutí tlačítka odeslat už je míč na druhé straně obrazovky a může vzniknout nepochopení. Při reálném setkání hraje roli neverbální komunikace, což online prostředí neumožňuje.

2.    Hraní si na někoho jiného

V online prostředí není neobvyklé potkat někoho, kdo se vydává za někoho, kým není. Leckdy jde o maličkosti a menší úpravy fotografií, ale jindy o důležité informace. Pozor je nutné si dát na uživatele, kteří dokonce kradou identitu a vydávají se za někoho zcela jiného, přičemž k tomu používají i cizí fotografie.

3.    Od seznamování k obtěžování

V online prostředí se skrývají různé existence, které neberou aplikace jako možnost k seznámení, ale jsou ochotní jiné obtěžovat. Pro tyto účely vytváří dokonce falešné účty a neštítí se oběti pronásledovat. Takové uživatele je nutné včas nahlásit a zablokovat.

Mohlo by vás zajímat:  Odpůrci sociálních sítí tohle neradi slyší: jejich používání přináší překvapivě spoustu pozitiv

4.    Náklady na prémiové účty

Základní verze seznamovacích programů a aplikací umožňují příležitostné rande, ale zkušení uživatelé využívají výhod placených částí. V tom případě je nutné počítat s náklady navíc, měsíční poplatky rostou s počtem programů a aplikací.

5.    Mnoho promarněného času nebo úsilí

Online seznamování má řadu potenciálních výhod, ale může se taky stát, že po dlouhý čas nepřinese žádný úspěch a většina setkání skončí fiaskem. Je namístě trpělivost, je ale nutné počítat, že promarněného času nebude málo a rozhodně nelze čekat zázraky po několika minutách po přihlášení.

Zdroj: https://www.beyondpinkworld.com/featurestories/relationship/advantages-disadvantages-onlin-7905