Zjistit heslo k Wi-Fi lze jednoduše z připojených zařízení

Heslo je nezbytnou součástí každého účtu. Totéž platí i o internetovém připojení, které rovněž potřebuje být chráněno, aby se vyvarovalo hrozby hackerského útoku a odcizení vašich dat. Všechna hesla k Wi-Fi sítím jsou spravována ve vašem zařízení. Pokud je chcete sdílet, ale nepamatujete si je, nic se neděje. Existuje totiž hned několik způsobů, jak je zjistit.

OS Windows

OS Windows je typický systém pro notebooky. Zjistit heslo v tomto systému je velice snadné, stačí se jen přihlásit a postupovat jednoduchou cestou. Otevřete nabídku Start nebo stiskněte klávesu Start (logo Windows). Zde vyhledejte možnost Stav sítě. Jediným kliknutím se tak přesunete do možnosti adaptéru, na který klikněte pravým tlačítkem, a zvolte možnost Vlastnosti. Uvidíte zde pole s heslem, které zobrazíte.

Mohlo by vás zajímat:  Nesedněte na lep podvodníkům. Falešné aplikace bezpečně rozeznáte podle specifických znaků
Zdroj obrázku: Freepik

macOS

Jak zjistit heslo u konkurenta macOS? K získání hesla potřebujete klíčenku společnosti Apple, která ukládá hesla k Wi-Fi. Stiskněte klávesy Commandmezerník a vyhledejte slovo klíčenka. Tímto způsobem se dostanete do aplikace, ve které zvolíte potřebnou síť ke zjištění hesla.

Android

U chytrých telefonů se systémem Android 10 a novějších se heslo zjišťuje přes nastavení. Zde vyberte možnost Síť a internet -> Wi-Fi a vyberte síť, na kterou jste zvyklí. Pomocí QR kódu můžete tuto síť sdílet s ostatními. Tímto krokem se zobrazí i samotné heslo. U starších verzí se heslo nezobrazí, tato funkce byla přidána až později.

Mohlo by vás zajímat:  Odfiltrovat modré světlo je otázka několika vteřin. Klidnému usínání už nic bránit nebude

iPhone

Zjišťování hesla u iPhonu je nejsložitější, jelikož tato funkce nebyla nikdy zavedena. Jedinou možností je tak propojit telefon s iCloud Keychain a postupovat podle pokynů. Jestliže nemáte tuto možnost, zbývá sdílet heslo přímo ze svého iPhonu.

Jak vidíte, je velice jednoduché sdílet hesla z jednotlivých zařízení. Ušetříte si tak spoustu času zbytečným vyhledáváním hesel nebo hledáním návodů, jak zjistit hesla.

Zdroj: https://lifehacker.com/how-to-share-your-wifi-password-from-any-device-1847387089