Vysněná dovolená může čekat na neznámých místech. Top 7 aplikací poradí, kam vyrazit

Kam? To je otázka, která trápí mnohé cestovatele, protože každé místo nabízí něco jiného. Nechat rozhodnout osud? Jít jako v pohádkách poslepu nebo nazdařbůh? To se už dnes nenosí, ale výtečně pomohou aplikace, které nabízejí náhodný výběr destinace, kterou navštívit!

1.    Pozemská ruleta

Earth Roulette je apka, která připomíná dřívější nabídky německých cestovních kanceláří, které umožňovaly vybrat destinaci a hotel pomocí rulety na základě určitých filtrů. I zde stačí jen zmáčknout tlačítko a nechat si vybrat zemi, kam cestovat a proč. O nabízené zemi se zobrazí veškeré dostupné informace včetně typických jídel nebo fotek vybraných scenérií v dané lokalitě. Nelíbí? Stačí roztočit ruletu znovu!

2.    Travelpicker

Vybírat pomocí Travelpickeru potěší všechny, co chtějí mít dovolenou přece jenom pod kontrolou a touží si vybrat místo i s ubytováním. Stačí zadat počet cestujících, typ místa a rozpočet, pak už se může vybírat podle fotek nebo jiných informací, které jsou na stránkách uvedeny pro jednotlivé oblasti. Nechybí ani přímá možnost rezervování ubytování.

3.    Pack Up + Go pro cesty po Americe

Kam mě pošlete? Tohle je otázka, na kterou samozřejmě tým Pack Up + Go neodpoví hned, protože tím by se zkazila legrace a radost z vyhledávání. Vybrat si lze z krátkých výletů, pobytů v přírodě, roadtripů nebo cesty letadlem nebo vlakem, pak už jen stačí zadat rozpočet a na základě odpovědí na některé otázky se odhalí místo, kam vyrazíte. Výhodou je, že se opravdu můžete jen sbalit a vyrazit, o vše ostatní je už postaráno, platí však pouze pro cesty po Spojených státech amerických.

Zdroj obrázku: Freepik

4.    Atlas Obscura s neobvyklými místy

Tenhle webový atlas funguje odlišně, zadáte místo a objeví se netradiční možnosti, které se v dané oblasti nabízí, včetně příležitosti přímo zakoupení vstupenek nebo zajištění vstupů do daných objektů.

5.    LuckyTrip

Tahle aplikace funguje na chytrých telefonech a je primárně určena pro evropské obyvatele, ale nabízí skvělé možnosti, jak vycestovat za určitý obnos peněz. Jedná se tedy o rozpočtový generátor náhodných cest, přičemž si lze vše zajistit pomocí několika kliknutí.

6.    Travel Republic

U tohohle webu nejde o rozpočet, ale o to, užít si snovou dovolenou. Takže jen do toho, stačí zadat počet osob, odletové letiště ve Velké Británii a můžete letět. U zkušených cestovatelů asi Travel Republic nebude mít ohlas, ale zajímavé jsou návrhy různých aktivit v dané lokalitě.

7.    Tripzard

Tyhle stránky negenerují náhodné typy, ale zcela v souladu s vašimi zadanými preferencemi vyberou nejlepší možný cíl cesty. Je možné cestovat podle minulých výjezdů, případně odpovědět na některé otázky a prozkoumat úplně novou destinaci, včetně možnosti zábavy nebo zážitků. Tripzard je tak záchranou pro ty, kdo ví, co hledají, ale nechtějí procházením webových stránek trávit dlouhé hodiny.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/pick-travel-destination-sites/