Odvysílání reklamy Coinbase vyvolalo šílenství. Kvůli přetížení serveru spadla stránka této burzy na několik minut

Odvysílání reklamy Coinbase vyvolalo šílenství. Kvůli přetížení serveru spadla stránka této burzy na několik minut

Při největší americké sportovní události Super Bowl odvysílala burza Coinbase minutovou reklamu, během které se na její stránky podívalo tolik uživatelů, že na pár minut úplně spadla.

Minutu dlouhá reklama na Coinbase se dočkala nevídaného ohlasu. Navíc na konci této reklamy se objevila zpráva, že každý nově zaregistrovaný člověk v příštích dvou dnech obdrží bonus 15 dolarů. Jenže se maličko přepočítali a odezva byla tak obrovská, že po několika minutách byl web naprosto zasekaný a nepoužitelný, což by se na krypto burze, kde jde někdy i o vteřiny, rozhodně dít nemělo.

Mohlo by vás zajímat:  Digitální detox zlepší kvalitu života i produktivitu a kreativitu

20 milionů návštěv minutu po odvysílání reklamy

Od spuštění reklamy se po první minutě na stránce objevilo 20 milionů návštěv. Provoz těchto webových stránek byl na chvíli omezen a začala se ozývat spousta naštvaných lidí. Zde moudro, že špatná reklama je také reklama, neplatí, jelikož jde o krypto burzu, kde je potřeba, aby stránka fungovala nepřetržitě za jakýchkoliv podmínek. Nemůžeme se tak divit, že se ozvalo tolik nespokojených uživatelů.

Zdroj obrázku: Freepik

Investoři jsou plní rozporuplných pocitů

Mohlo by vás zajímat:  NASA připouští, že pro úkazy UFO neexistuje vysvětlení. Po důkazech mimozemského života se stále pátrá

Investoři měli rozhodně strach o infrastrukturu této společnosti a bojí se, zda se může takovýto výpadek opakovat. Jednak kvůli tomu nebyla schopna spousta lidí dokončit registraci a mnohé to spíše odradilo, než přilákalo. Z druhé strany je ale obdivuhodné, kolik nových drobných investorů dokázala tato reklama přitáhnout do krypto světa. Samozřejmě otázkou je, kdo zde bude opravdu obchodovat a kdo si jen přišel pro ten patnáctidolarový bonus.

Tento výpadek trval sice jenom několik minut, ale za tu chvilku poklesly akcie Coinbase téměř o pět procent. Konec dne ale uzavřela se ziskem, a to okolo dvou procent. Takže se jim reklama ve výsledku nakonec podařila a vypadá to, že je vše zase v pořádku.

Zdroj: https://blockworks.co/super-bowl-ads-spark-public-interest-coinbase-site-crashes-from-traffic/