Na videohrách si lze zajímavě přivydělat. Důležitá je nápaditost a pravidelná aktivita

Hraní videoher už neslouží pouze pro uspokojení vnitřních tužeb a poskytnutí zábavy. Dnešní doba je přívětivá i k tomu, abyste si mohli v tomto průmyslu přivydělat, nebo dokonce se jím i živit. Existuje hned několik možností, jak vydělat peníze, aniž byste ve skutečnosti museli přímo hry hrát. O jaké možnosti se tedy jedná?

  • Streamování her,
  • herní žurnalistika,
  • stát se průvodcem her,
  • stát se profesionálem.

Streamování

Streamování her je poskytnutí přenosu ze hry, kterou hrajete, společně se záběrem kamery s vámi, abyste mohli komentovat svůj progres. Typickou streamovací aplikací je Twitch, ale můžete streamovat také na YouTube nebo Facebooku. Začátky jsou ale těžké, protože budete muset nalákat diváky, ty přeměnit na své fanoušky a poté si udržet vybudovanou základnu. Je velice důležité skloubit dohromady kvalitu hraní se zprostředkovanou zábavou, ale zároveň být také originální mezi konkurencí. Každou minutou přibývá stále více a více konkurence, takže nemarněte čas a začněte.

Mohlo by vás zajímat:  Co se stane s tělem v rakvi po sto letech: hladoví mikrobi dokonají zkázu

Herní recenze

Pryč jsou doby, kdy se mohli věnovat psaní pouze renomovaní spisovatelé v časopisech Score atd. Nyní může psát téměř kdekdo, ale je těžké přilákat publikum, když už existuje velké množství konkurence. Můžete se připojit k již existujícímu webu nebo si založit svůj vlastní. Nejedná se o nic jednoduchého, intenzivní psaní každý den a k tomu správa webu vyžadují několik let zkušeností s psaním.

Zdroj obrázku: Freepik

Tutoriál

Dalším oblíbeným postem je dělat průvodce. Můžete nováčkům doporučovat, jak zvládat jednotlivé úrovně, úkoly nebo poskytovat nejrůznější tipy a triky, které v daných hrách používat. Můžete tento content nahrávat na svůj YouTube kanál, ale je potřeba být pečlivý, aktivní a originální, abyste uspěli v této branži.

Mohlo by vás zajímat:  Kybernetické hrozby narušují bezpečnost platebních karet a finančních účtů

esport

Asi největší sen každého hráče videoher. Pro širokou veřejnost jsou tito hráči terčem posměšku, kdy lidé nedokážou ocenit jejich píli, která v sobě skrývá nespočet psychického vypětí a dlouhých hodin tréninků. K tomu, abyste patřili k nejlepším a mohli si přivydělat, nebo v lepším případě se hraním živit, vede kolikrát těžká cesta. Záleží také na tom, jaký titul si zvolíte, je totiž rozdíl, jestli se rozhodnete stát profesionálem v Counter-Strike, LoL nebo Fortnite, či ve sportovních hrách FIFA nebo NHL, kde jsou odměny rozdílné.

Zdroj: https://wealthofgeeks.com/how-to-make-money-playing-video-games/