Anglie zabavila první NFT kvůli podezření z krácení daní. Případ má být varovným signálem

Anglie zabavila první NFT kvůli podezření z krácení daní. Případ má být varovným signálem

Poprvé v historii Velké Británie bylo v této zemi zabaveno několik NFT a další krypto aktiva v hodnotě přes 5 000 liber. V přepočtu na naše tedy necelých 150 000 korun.

Daňové úřady ve Velké Británii provedly poprvé v této zemi zabavení NFT a krypto tokenů. Důvodem bylo podezření z trestné činnosti a při tomto zátahu byly zabaveny pro podezření z praní peněz. Celkově byly zabaveny tři NFT a krypto v hodnotě 150 000 korun. Hodnota samotných NFT se odhaduje na 1,4 milionu liber, což je na naše těžko uvěřitelných 41 milionů korun za tři obrázky.

Mohlo by vás zajímat:  Někdejší ropná velmoc stojí na pokraji zkázy. Krize ve Venezuele se stále prohlubuje

Tři lidé si těmito podvody s DPH přišli na pořádný balík

Vyšetřování této kauzy vedlo k zatčení tří lidí, kteří se měli věnovat daňovým podvodům. Dle všeho podváděli s vrácením DPH a týkalo se to 250 falešných společností. Zástupce ředitele pro hospodářskou kriminalitu Nick Sharp poukazuje na tento případ a upozorňuje, že ani v krypto světě se nedokážou peníze skrýt dokonale. Tento případ bude sloužit jako odstrašující pro všechny další, kteří by se o něco podobného chtěli pokusit.

Mohlo by vás zajímat:  Od června už Prima nedovolí přetáčet reklamy. Kdo je nechce, musí si připlatit
Zdroj obrázku: Freepik

Hospodářská kriminálka se školí na boj proti všem podvodníkům

Podvodníci a zločinci se stále více s pokročilejšími technologickými možnostmi zdokonalují. Jenže v tom nejsou sami a kriminálka rozhodně drží krok s dobou. Pokud si tedy myslíte, že když převedete vaše peníze na anonymní peněženku, že je vše vyřešeno, tak se mýlíte. Nick Sharp totiž řekl, že i v tomto odvětví jsou velmi vepředu a dokážou vystopovat více, než si obyčejní smrtelníci myslí. Pro skrytí majetku nebo peněz tedy nestačí vytvořit anonymní peněženku.

Mohlo by vás zajímat:  Ulice budou sledovat roboti s použitím umělé inteligence

Pokud jste dočetli až sem a pořád nevíte, co je to NFT, tak vám ve zkratce můžeme tuto problematiku osvětlit. Jedná se o digitální soubory, které jsou nezaměnitelné, a na světě existuje vždy jen jeden jediný kus. Mohou to být obrázky, videa nebo položky, které jsou obsaženy ve videohrách.

Zdroj: https://www.theguardian.com/technology/2022/feb/14/hmrc-seizes-nfts-for-first-time-amid-fraud-inquiry