Objevte to nejlepší s ovladačem DualSense. Nastavení i vzhled budou přesně podle vašich představ

Po uvedení PlayStationu 5 na trh nejvíce vyčnívá herní ovladač DualSense. Ovladač nejen že vypadá skvěle, ale dobře sedí v ruce a je nabitý doslova úžasnými funkcemi, jako je haptická odezva, adaptivní spoušť a vestavný mikrofon. O tomhle jste možná slyšeli, ale je toho daleko více, co dokáže nabídnout. Pojďme se tedy podívat, v čem dál je tento ovladač skvělý.

Možnost pohodlné obnovy továrního nastavení

I když je herní ovladač výborný a nabízí mnoho užitečných funkcí, může se stát, že se někdy porouchá. Může se například jednat o potíže s propojením přes Bluetooth, některá tlačítka mohou blbnout nebo můžete zaznamenat zhoršený pohyb analogů. V takovém případě můžete tyto problémy vyřešit vypnutím herního ovladače a poté špendlíkem nebo jiným předmětem po dobu pěti sekund podržte tlačítko reset.

Mohlo by vás zajímat:  Už žádné výmluvy. Začít cvičit můžete ještě dnes, šikovné aplikace vám s tím pomohou

Pokud se vám nelíbí vzhled ovladače, můžete si vyměnit odnímatelnou čelní desku. Na trhu najdete hned několik barevných variant, díky kterým můžete přizpůsobit svůj ovladač k obrazu svému.

Zdroj obrázku: Freepik

Ovladač můžete přepnout do režimu párování

Ovladač využívá připojení Bluetooth ke spárování s konzolí. Možná jste si ani neuvědomili, že můžete ovladač použít i bez kabelu. Pro provedení tohoto úkonu postačí stisknout a podržet současně tlačítka PlayStationCreate, dokud nezačne kontrolka ovladače blikat. Váš ovladač je připravený ke spárování.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduchý trik zařídí, že se telefon nabije mnohem rychleji. Stačí jedno kliknutí

Tlačítka na DualSense můžete zaměnit, stačí najet do Nastavení -> Usnadnění -> Ovladače -> Přiřazení vlastních tlačítek -> Povolit přiřazení vlastních tlačítek. Zde můžete zaměnit tlačítka ovladače nebo zaměnit analogové páčky.

Lepší výdrž baterie v porovnání s předchůdcem

Ve srovnání s předchůdcem si můžete všimnout, že má DualSense daleko větší výdrž než jeho předchůdce z PlayStation 4. Pro zvýšení výdrže baterie můžete snížit intenzitu vibrací, deaktivovat adaptivní spouštěče nebo nastavit automatické vypnutí ovladače po delší nečinnosti. Pokud nechcete zbytečně chodit do nastavení ovladače, abyste si ztlumili vestavný mikrofon, můžete tak učinit tlačítkem na ovladači.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/ps5-dualsense-controller-reasons-love-hate/