Na slunci je viditelnost displeje vždy horší. Pomůže speciální kryt i nastavení telefonu

Chytré mobilní telefony se stávají součástí našeho života, bez které si už nedokážeme téměř představit život. Někdo tuto chytrou věcičku používá více než je zdrávo, druhý v rozumné míře. Každopádně jeho použití se liší také podle toho, v jakém prostředí se nacházíme. Dneska si rozebereme situaci, jak se zachovat, když trávíme čas na pláži a potřebujeme telefon ochránit, a jak vhodně používat toto zařízení v nepřívětivých podmínkách.

První problém nastává, když se potřebujeme dívat na mobilní telefon, ale oslňuje nás sluneční svit. V takovém případě se vyplatí zvýšit jas obrazovky na chytrém telefonu. Apple, stejně jako Android umožňují rychlé nastavení jasu přetáhnutím obrazovky seshora dolů, respektive z pravé horní části obrazovky dolů. Větší hodnota jasu namáhá více oči a také žere více baterie. Skvělou práci odvádí funkce automatického jasu.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější chyby při používání klimatizace snižují její účinnost

Antireflexní kryty

Pokud chcete ochranu pro displej vůči slunečnímu svitu, můžete využít služeb antireflexního krytu. Nemějte obavy, jestli tento kryt bude, nebo nebude sedět. Tyto kryty se vyrábí ve velikost od 4,5–5,2 palců.

Zdroj obrázku: Freepik

Přístupnost

Na přímém slunci je pro některé uživatele snadnější číst text (e-maily, textové zprávy, e-knihy) tehdy, kdy je černý text na bílém podkladu. Toto nastavení můžete změnit v sekci Usnadnění, kde najdete i další vychytávky.

Můžete také využít služeb Google Assistant nebo Siri. Každopádně před samotným odesláním zprávy byste si měli pořádně zkontrolovat text, abyste předešli omylům a případným nedorozuměním.

Mohlo by vás zajímat:  Nakupování online je pohodlné a snadné, není ale bez rizika

Vyhýbejte se slunci

Pokud chcete vidět na displej ve vší kráse, budete muset jít do stínu. V takovém případě není běžně problém si udělat pohodlí pod stromem, budovou nebo jinde, kde je stín.

Dávejte si pozor na řešení důležitých věcí nebo mazání fotografií. Zhoršená viditelnost může vést ke smazání některých souborů, proto je lepší tuto činnost nechat na to, až budete uvnitř hotelu nebo doma, a budete tak mít klid, pohodlí a ideální podmínky.

Zdroj: https://www.stuff.co.nz/technology/digital-living/95034884/how-to-use-your-phone-in-bright-sunlight