Ani mráz, ani sníh iPhonu neublíží. Stačí pamatovat na několik pravidel

Venkovní procházky, pobyty ve sněhu a dovádění mohou mít dopad na vaše mobilní zařízení, které máte s sebou. Pokud dodržíte jednoduché rady a pokyny, nemusíte se bát, že by se váš mobilní telefon poškodil.

Ochrana jako základní předpoklad

Zasněžené dny jsou často vlhké, obzvlášť pokud na vašem oblečení taje napadaný sníh. Potencionální pád telefonu do sněhu je dalším důvodem, proč si pořídit ochranný obal. Obalů a ochranných krytů pro iPhone je více než dostatek. Dbejte ale na tlustší pouzdro či obal, protože se může snadno poškodit ve vlhkém prostředí. Možná se vám vyplatí investovat do termopouzdra.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru kabelu USB hraje roli několik důležitých parametrů

Ve venkovním prostředí je nejteplejším místem pravděpodobně vaše tělo. Úplně bohatě postačí, když svůj mobilní telefon schováte do kapsy, aby byl blízko vašemu tělu. Během lyžování nebo jiné sněhové aktivity vložte svůj mobilní telefon do bot a pořádně zajistěte, aby vám nevypadl. Během cvičení nebo fyzické aktivity budete udržovat tělo v optimální teplotě pro uchování ideální okolní teploty v místě telefonu. Dávejte si pozor na neustálé vytahování mobilního telefonu z kapes, časté vystavování rozdílným teplotám může vést k rychlejšímu vybití.

Mohlo by vás zajímat:  Playlisty v YouTube Music lze nastavit jako soukromé
Zdroj obrázku: Freepik

Pokyny pro teplotu

Společnost Apple doporučuje ideální teplotu pro použití iPhone v rozmezí 0–35 °C. V zimním období bývá teplota často pod bodem mrazu, a proto je nutné dodržovat výše zmíněné rady, abyste předešli různým komplikacím.

Co dělat v případě namočení?

Navzdory vší opatrnosti se někdy zkrátka může stát, že se stane nehoda, a jak tedy reagovat? Ať už spadne do sněhové pokrývky, nebo ho polije nějaká tekutina, nemusí se jednat o katastrofický scénář. iPhony řady 7 až X jsou kryty vodotěsností IP67 (hloubka 1 metru po dobu až 30 minut bez poškození) a modely řady XS, XR, 11 mají novější krytí IP68 (hloubka až 6 metrů po dobu 30 minut bez poškození). Starší modely budete muset vysušit, ale postupně, žádné používání radiátoru nebo fénu. Sundejte obal, SIM kartu a telefon otřete papírovými utěrkami, poté telefon uložte třeba na parapet nebo horní stranu televize nebo blízko herní konzole například, variant je více, hlavně se vyvarujte příliš horkého místa.

Zdroj: https://www.lifewire.com/tips-for-safely-using-iphone-in-snow-1999476