Podvodný e-shop lze poznat na první pohled. Tyto detaily jsou jasným signálem

Objednávání zboží přes internet s sebou vždy nese určité riziko. Jedná se především o to, že nemáte jistotu, jako když dojdete do kamenné prodejny a veškeré zboží máte před sebou. Může se tedy lehce stát situace, kdy si projíždíte zboží, líbí se vám, zaujme i cenou a vy zhotovíte objednávku. Poté čekáte, až dorazí, ale místo úžasu se vaše nálada změní k horšímu. Může se totiž objevit výzva k zaplacení DPH, protože zboží bylo objednáno z Číny, navíc samotná kvalita může být tristní a stejně tak i samotný vzhled nemusí vůbec odpovídat obrázku z internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré telefony a počítače nejsou pro některé skupiny lidí vhodné

Chybějící informace

Když už procházíte internetové obchody, které nepatří ke známým, ale něco vám na nich nesedí, tak to asi nebude pouze pocit. Může se totiž stát, že narazíte na e-shop, ale ve spojení s názvem domény nedává smysl. Toto může být situace, kdy doménu obsadili podvodníci, již z vás budou tahat finance za zaplacení produktu, aniž byste se ho dočkali.

Zdroj obrázku: Freepik

Dále by vás mělo do očí trknout, že webová stránka není zabezpečena šifrováním. Stejně tak jako chybějící kontakty. Každý e-shop musí obsahovat sekci Kontakty, kde jsou zobrazeny všechny informace o provozovateli společnosti, sídle a další údaje, které si můžete ověřit v obchodním rejstříku. Co dál vás ještě může odradit?

  • Absence obchodních podmínek,
  • špatná čeština,
  • tristní grafika,
  • falešné recenze,
  • absence platby v hotovosti.
Mohlo by vás zajímat:  Nová jaderná ponorka už brzy vypluje. Má být postrachem i pýchou francouzského námořnictva

Jak prověřit obchod

Hledáte na internetu produkt, po kterém dychtíte, a nakonec na něj narazíte, ale má to háček. Jaký? Jeho cena, způsob platby nebo cokoliv z toho, co bylo výše napsáno, nejsou příliš důvěryhodné. Naštěstí existují způsoby, respektive stránky, kde si můžete jejich důvěryhodnost ověřit. Například stránky České obchodní inspekce, whois.com a další.

Jak se zachovat při nedoručení zboží

Vybrali jste si zboží, zaplatili za něj, ale stále nevidíte žádný pokrok? Už jen absence e-mailu ohledně objednávky je podezřelá. Proto si dávejte obrovský pozor, odkud nakupujete, a všechny úkony si raději ukládejte, pokud se nacházíte na pofiderních stránkách.

Zdroj: https://anytech365.com/fake-online-stores-and-how-to-spot-them/