Podvodný e-shop lze poznat na první pohled. Tyto detaily jsou jasným signálem

Objednávání zboží přes internet s sebou vždy nese určité riziko. Jedná se především o to, že nemáte jistotu, jako když dojdete do kamenné prodejny a veškeré zboží máte před sebou. Může se tedy lehce stát situace, kdy si projíždíte zboží, líbí se vám, zaujme i cenou a vy zhotovíte objednávku. Poté čekáte, až dorazí, ale místo úžasu se vaše nálada změní k horšímu. Může se totiž objevit výzva k zaplacení DPH, protože zboží bylo objednáno z Číny, navíc samotná kvalita může být tristní a stejně tak i samotný vzhled nemusí vůbec odpovídat obrázku z internetu.

Chybějící informace

Když už procházíte internetové obchody, které nepatří ke známým, ale něco vám na nich nesedí, tak to asi nebude pouze pocit. Může se totiž stát, že narazíte na e-shop, ale ve spojení s názvem domény nedává smysl. Toto může být situace, kdy doménu obsadili podvodníci, již z vás budou tahat finance za zaplacení produktu, aniž byste se ho dočkali.

Mohlo by vás zajímat:  5 dovedností, díky kterým na volné noze prorazíte. Zvyšte svou produktivitu a buďte vidět
Zdroj obrázku: Freepik

Dále by vás mělo do očí trknout, že webová stránka není zabezpečena šifrováním. Stejně tak jako chybějící kontakty. Každý e-shop musí obsahovat sekci Kontakty, kde jsou zobrazeny všechny informace o provozovateli společnosti, sídle a další údaje, které si můžete ověřit v obchodním rejstříku. Co dál vás ještě může odradit?

  • Absence obchodních podmínek,
  • špatná čeština,
  • tristní grafika,
  • falešné recenze,
  • absence platby v hotovosti.

Jak prověřit obchod

Hledáte na internetu produkt, po kterém dychtíte, a nakonec na něj narazíte, ale má to háček. Jaký? Jeho cena, způsob platby nebo cokoliv z toho, co bylo výše napsáno, nejsou příliš důvěryhodné. Naštěstí existují způsoby, respektive stránky, kde si můžete jejich důvěryhodnost ověřit. Například stránky České obchodní inspekce, whois.com a další.

Jak se zachovat při nedoručení zboží

Vybrali jste si zboží, zaplatili za něj, ale stále nevidíte žádný pokrok? Už jen absence e-mailu ohledně objednávky je podezřelá. Proto si dávejte obrovský pozor, odkud nakupujete, a všechny úkony si raději ukládejte, pokud se nacházíte na pofiderních stránkách.

Zdroj: https://anytech365.com/fake-online-stores-and-how-to-spot-them/