Kontakty mohou Telegram úplně zahltit. Díky jednoduchému promazání všechny nepotřebné zmizí

Kontakty mohou Telegram úplně zahltit. Díky jednoduchému promazání všechny nepotřebné zmizí

Máte účet v aplikaci Telegram? Pak už se vám určitě stalo, že při prohlížení seznamu kontaktů jste narazili na ty, které neznáte. Stejně tak se může stát, že vám vyskočí upozornění, že si někdo založil účet na Telegramu, ale nemáte ponětí, o koho se jedná. Ať už je to jedna z možností, nebo chcete vymazat konkrétní osobu z Telegramu, ukážeme si, jak vymazat kontakty z různých zařízení.

  • Android
  • Apple
  • Windows, webové stránky

Na Telegram se dá přihlásit z různých platforem, ale jednu nevýhodu má. Když se přihlásíte z mobilního telefonu někoho jiného, tak vám automaticky synchronizuje kontakty daného uživatele, což může znamenat problém a náhlé zahlcení kontakty, které neznáte. Na jednu stranu je toto nastavení užitečné, pokud potřebujete shromáždit kontakty ze svých zařízení, ale v takovémto případě je to spíše na obtíž.

Mohlo by vás zajímat:  Pornware napadá počítače i chytré telefony. Jeho odstranění většinou nebývá problém

Jak odstranit neznámý kontakt v zařízení Android

Kontakty můžete odstranit z jakékoliv platformy. Když vymažete kontakt z Telegramu, tak vám nadále zůstane v mobilu, pouze v aplikaci se vám nebude zobrazovat. Pokud chcete kontakty vymazat natrvalo, musíte je odstranit z iPhonu, Android, Windows nebo Mac.

Proces mazání kontaktů je jednoduchý. Stačí otevřít aplikaci na svém zařízení Android, najet na Kontakty a vybrat ten, který chcete smazat. Klikněte na jméno či fotografii, dále na tři tečky a zvolte Odstranit kontakt a potvrďte. Pokud chcete vymazat všechny kontakty, tak najeďte do Nastavení -> Soukromí a zabezpečení -> Odstranit synchronizované kontakty.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy, jak zrychlit stahování v prohlížeči Google Chrome
Zdroj obrázku: Freepik

Apple zařízení

Postup je podobný jako u Android zařízení. Pro určitý kontakt otevřete nabídku Kontakty, vyberte si, který chcete vymazat, a rozklikněte jméno nebo obrázek. Vyberte možnost Upravit v pravém horním rohu a zvolte možnost Odstranit kontakt a potvrďte.

Systém macOS bohužel nenabízí možnost smazání vícero kontaktů, ale pokud chcete vymazat všechny, postup je následující. Rozklikněte možnost Nastavení -> Soukromí a zabezpečení -> Nastavení dat -> Smazat synchronizované kontakty.

Windows a webové rozhrání

Pro smazání kontaktů v systému Windows nebo na web stačí najet na tři vodorovné čáry vlevo nahoře, vybrat Kontakty, kde si vyberete daný kontakt, rozkliknete jméno nebo obrázek, zvolíte Odstranit kontakt a potvrdíte.

Mohlo by vás zajímat:  Místo na disku uvolní smazání nepotřebných souborů. Cest je několik

Ve Windows ani na webu nelze vymazat více kontaktů, stejně jako u Applu. Proto můžete vyzkoušet web.telegram.org, což je stará verze, která umožňuje smazání více kontaktů. Po přihlášení rozklikněte tři vodorovné čáry a přepněte na starou verzi. Poté vyberte kontakty, které chcete smazat, a potvrďte.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-to-delete-contacts-telegram/