Nízké teploty dávají notebooku zabrat. Poškodit mohou obrazovku, baterii i celé zařízení

Zima je tady. Výkyvy teplot nejsou problém pouze pro nás, ale také pro různá zařízení. Řeč bude o notebooku a možných dopadech chladného počasí na něj. Víme, že teplo může poškodit zařízení, ale jak je to v opačném případě? Extrémní chlad může poškodit baterii, pevný disk, způsobit špatné zobrazení obrazovky, a někdy i dokonce obrazovku poškodit. Jaké jsou tedy tipy pro používání notebooku v chladném počasí?

Vyhněte se použití notebooku v extrémně chladném počasí

Většina notebooků je vyrobena pro provoz mezi 10–35 °C. Některé notebooky dokážou pracovat pod nulou, ale mnoho z nich se při tom poškodí, proto pokud váš nepatří k těm odolnějším, nezkoušejte to, jinak si zaděláte na problém. Před zapnutím notebooku vyčkejte, dokud se notebook neaklimatizuje na domácí teplotu.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší alternativy k Microsoft Office, které nabízí špičkové funkce zdarma

Vhodná ochrana během cestování

Když cestujete, nezapomínejte, že váš notebook je vystaven také chladu, i když se nachází uvnitř auta. Proto byste měli mít svůj notebook uložený v dobře polstrovanémizolovaném pouzdře, když se pohybujete, zvláště pokud teplota klesá těsně pod bod mrazu a může ještě sněžit, což má rovněž vliv. V případě namočení tašky a notebooku přístroj nezapínejte, dokud si nebudete jistí, že je suchý.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyhýbejte se ponechání notebooku na chladných místech

Pozor, ani když máte notebook v pouzdru, neznamená to, že notebook můžete nechat delší dobu venku jako klasické kufry s jinými věcmi. Vystavení venkovním podmínkám na dobu jedné hodiny může znamenat smrt notebooku a ztrátu dat. Zamrznutí může poškodit také baterii.

Mohlo by vás zajímat:  Facebook čelí dlouhodobě kritice, data uživatelů ale sbírá dál. Sleduje nás doslova na každém kroku

Jakmile se přesunete zvenku dovnitř, opravdu počkejte, dokud se nevyváží teploty, jinak hrozí poškození obrazovky včetně vnitřního hardwaru. Rozhodně se vyvarujte použití topení nebo fénu, rychlé přemístění do teplého prostředí může způsobit kondenzaci. Opravdu raději vydržte několik minut, abyste zabránili zbytečným ztrátám.

Zdroj: https://www.laptopmd.com/4-ways-to-protect-your-laptop-in-cold-weather/