Ochrana chytrého telefonu je základ. Jednoduché kroky zabezpečí zařízení před všemi hrozbami

Novinka Obchodu Play potěší nejen vášnivé hráče. Aplikace ani po odinstalování neztratí nahraná data

Obchod Play nebo aplikace není třeba představovat. Obchod Play je místem, kde můžete stáhnout nebo si pořídit aplikace/hry, ať už zdarma, nebo za příplatek. Jakmile si pořídíte aplikaci či hru, tak se vám následně stáhne do mobilního zařízení. V březnu letošního roku přišel Google s převratnou novinkou. Myšlenka spočívá v archivaci aplikací v Obchodu Play. Jedná se o systém, který vám umožní ušetřit místo v telefonu odstraněním aplikací, aniž byste přišli o samotná data.

Princip archivace

Princip spočívá v ušetření místa, zhruba o 60 %, které aplikace využívá, aniž by samotná aplikace ztratila klíčová data. Její potencionální budoucí přeinstalace bude rychlejší a snazší a všechna vaše data zůstanou nedotčená. Archivace aplikací je užitečná zejména pro nadšence do her, již často hospodaří s několika GB žánry, ale bojí se případné ztráty dat odinstalací. Toto řešení pomůže všem hráčům, jejichž zařízení disponují malou velikostí a případně i bojují se zpomalením zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Potíže s pamětí RAM znamenají vždy problém. Jednoduchý test prozradí, že je čas na výměnu
Zdroj obrázku: Freepik

Nutná podpora

Důležitým bodem je podpora pro archivaci příslušných aplikací. Vývojáři se mohou odhlásit, pokud je nechtějí nabízet. Pro archivaci budete muset postupovat následně: Spravovat -> Aplikace a zařízení -> Spravovat -> vyberte daný titul a rozklikněte tři tečky -> zvolte Smazat či Archivovat. Možnost Archivace ukáže potencionální úsporu místa.

Funkce archivace aplikací je součástí Obchodu Play od verze 33.4. Vaše kopie aplikace by se měla aktualizovat již automaticky, ale pro jistotu ji můžete ručně zkontrolovat. Postup je následující: Nastavení -> O -> Aktualizovat Obchod Play. A buďto nainstalujete novou verzi, nebo zjistíte, že máte aktuální.

Ušetřete místo

Archivace aplikací je dobrý způsob, jak ušetřit místo. Tuto variantu uvítají především hráči her. Skvěle také pomáhá s udržením pořádku, obzvláště pokud váš telefon obsahuje spoustu aplikací a her, ale nechcete je odinstalovat. Proto neváhejte a pusťte se do údržby svého mobilního zařízení.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-play-update-app-archiving/