Nevyžádané hovory může telefon rovnou zablokovat. Dvě spolehlivé aplikace se o to postarají

Nevyžádané hovory může telefon rovnou zablokovat. Dvě spolehlivé aplikace se o to postarají

Stává se vám často, že se vám ozývají nevyžádané telefonní kontakty? Mohou to být neškodné nabídky operátorů nebo bank, ale také se může jednat o šmejdy, kteří vás jen za pomoci hovoru oberou o peníze.

Každým rokem si více a více Čechů stěžuje na neustálé obtěžující hovory. Zpravidla jde o obchodní nabídky, které stejně nikoho nezajímají, jenže se s tím nedá moc co dělat. Proti těmto praktikám je krátká i Česká obchodní inspekce a nám nezbývá než se bránit sami. Podívejme se na ty nejlepší aplikace, které nám pomohou se s těmito nevyžádanými hovory jednou provždy vypořádat.

Aplikace Můžu to zvednout?

Tato výborná služba od českých tvůrců je hojně používaná mezi lidmi v celém světě. Původně to začalo jako malý web, kam lidé psali své zkušenosti s otravnými hovory a zanechali na ně číslo. To jsme si pak mohli vyhledat a věděli jsme, že ho nemáme zvedat. Jenže uživatelů bylo více a více a tato služba dosáhla takové obliby, že vznikla samotná aplikace pro Android a iOS.

Mohlo by vás zajímat:  Jaký hudební přehrávač je nejlepší pro Android? Vyberte ten nejlepší
Zdroj obrázku: Freepik

Po stažení aplikace budete mít obrovskou databázi čísel, kterou vybudovali sami uživatelé, a tu můžete propojit se svou telefonní službou. Když si v nastavení povolíte blokovat nevyžádaná čísla, tak všechna, která jsou označená jako nebezpečná nebo obtěžující, se vám nedovolají.

Aplikace Truecaller

Druhou službou, která nás dokáže ochránit, je Truecaller. Tuto aplikaci využívá přes 250 milionu lidí na celém světě a prakticky funguje na stejné bázi jako aplikace výše. Z obrovské databáze telefonních čísel, která nahlašují sami uživatelé, aplikace vyhodnocuje míru nebezpečí a nepovolí druhé straně se s vámi spojit. Aplikace je k dispozici jak pro Android, tak pro iOS a má rozhodně co nabídnout.

Díky těmto aplikacím se zase můžete se svým telefonem cítit bezpečně a nerušeně. Dovolají se vám totiž pouze ti, o které stojíte.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/block-robocalls-and-spam-calls