Google nás sleduje na každém kroku. Ve sbírání dat mu jde jednoduše zabránit

Jak šla technika rychle nahoru, posouvají se vpřed i programy a různé společnosti na internetu. Google o vás ví doslova téměř vše, co děláte. V každé aplikaci, kterou máte nainstalovanou a spustili jste propojenou přes účet Google, jsou sbírána data. Google rovněž sbírá vaši historii navštívených stránek, historii navštívených míst, navštívené reklamy, videa a další. Pokud preferujete raději soukromí, tak můžete vypnout tato nastavení, ale zároveň tak přijdete o benefity.

Nezáleží na tom, které zařízení momentálně používáte, nastavení Googlu najdete:

  • v iPhonu,
  • v Androidu,
  • na notebooku nebo počítači.

Vše, co potřebujete vědět ohledně sledování

Nezáleží na tom, jakým způsobem deaktivujete sledování Googlu, jestli přes mobilní zařízení, nebo počítač. Záleží pouze na tom, že až se dostanete do nastavení Googlu a tam sledování deaktivujete, změny se projeví v účtu a týkat se budou všech zařízení. Pozor, existuje jedna důležitá výjimka v historii navštívených lokací. Klikněte na Devices on this account, to vám ukáže seznam všech používaných zařízení, která jsou sledována. Můžete si vybrat, která zařízení chcete odstranit ze seznamu.

Mohlo by vás zajímat:  Fotoaparát na Androidu nabízí snadné ovládání, rychlý přístup i všechny důležité funkce
Zdroj obrázku: Freepik

Podobně můžete zabránit aplikacím, aby sbíraly data o tom, kde se nacházíte. Zabráníte tak Googlu, aby sledoval vaši polohu, i když necháte služby určování polohy zapnuté.

Dávejte si pozor na další nastavení

Kromě historie prohlížení webových stránek a sledování polohy sleduje Google ještě další data. Jedná se o historii sledování videí na YouTube a reklam, na které narazíte během surfování internetem. Další podrobnosti ohledně těchto zmíněných možností najdete na stránce Data a personalizace v nastavení účtu Google.

Sekce personalizace reklam najdete na stránce Data a ochrana soukromí a Nastavení reklam. V této záložce najdete všechny druhy reklam, které jsou vám zobrazovány. Můžete si vybrat, jaké chcete vypnout. Jejich vypnutí ovlivní pouze druhy reklam, nikoliv počet zobrazovaných reklam.

Zdroj: https://www.cnbc.com/2019/05/01/how-to-stop-google-from-collecting-your-private-information.html