Chytré telefony dokážou pořídit skutečně profesionální snímky. Stačí umět je správně použít

Telefony dneska nabízejí opravdu velmi kvalitní fotoaparáty a někteří z nás je už plnohodnotně namísto klasických foťáků používají. Pojďme se dnes podívat na to, co udělat, aby naše snímky z mobilních telefonů byly co nejkvalitnější.

Chytrý telefon máme neustále s sebou, dnes je proto opravdu jednoduché pořídit video nebo snímek něčeho, co nás zrovna v danou chvíli zajímá. Před pár lety kvalita fotek z telefonů nestála za nic, ale dnes už máme opravdu velké možnosti a velmi kvalitní fotoaparáty uvnitř našich smartphonů. Podívejme se spolu na pár tipů, které tyto snímky mohou ještě o něco vylepšit.

Mějte u sebe dobrý telefon

Určitě budete potřebovat dobrý telefon s kvalitním fotoaparátem. Bez toho se rozhodně nikam neposunete. Ovšem pokud máte telefon, jehož stáří nepřesahuje více než dva roky, pak si myslíme, že zde nebude problém.

Hledejte vhodné světlo

Základním pravidlem pro dobrou fotografii je světlo. Navíc čočky v mobilních telefonech zpravidla mají problém fotit na tmavších místech. Proto pokud chcete co nejlepší snímek, pokuste se najít dobré světlo, které vám rozhodně pomůže.

Zdroj obrázku: Freepik

Při focení stůjte a držte se

Chytré telefony jsou opravdu lehké a tenké. Každý náš pohyb zaznamenají, a to i u focení. Pokud se budeme u focení hýbat, pak fotografie bude pravděpodobně rozmazaná. Proto se při focení pokuste dostat do takové pozice, abyste se pohnuli minimálně.

Zapněte si při focení mřížku

Může se to zdát jako zbytečná funkce a málokdo ji používá, nicméně při zapnutí mřížky se budete lépe orientovat a můžete tak udržet rovný horizont. Tato funkce je vhodná hlavně při focení budov nebo lidí. Budete tak vždy mít jistotu, že fotka je co nejdokonalejší.

Díky těmto tipům se mohou vaše fotky podobat těm z profesionálních zařízení, která jsou na to určena, a málokdo by hádal, že jsou pořízeny chytrým telefonem.

Zdroj: https://time.com/5660278/smartphone-camera-picture-tips/