Klasickým čtečkám odzvonilo. Tohle jsou nejlepší aplikace pro nerušené čtení

Ke čtení elektronických knih už dávno nepotřebujeme zařízení Amazon Kindle. Dneska si už můžeme pořídit aplikace, které přemění náš telefon nebo tablet na obstojnou čtečku těchto knih.

Amazon Kindle

Jak jsme již v úvodu zmínili, už není potřeba, abyste vlastnili toto zařízení. Jejich aplikace totiž podporuje jak mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS, tak také počítače se systémy Windows a Mac. Můžete si tak naprosto bez problému přečíst všechny knihy zakoupené přes Amazon na libovolném zařízení a stačí vám pouze aplikace, která nese stejný název – Kindle app.

Knihy Google Play

Tato aplikace sice není tak výkonná jako první zmíněná, ale obstojně dokáže konkurovat. Je k dispozici pro iPhony, iPady, Android zařízení a za pomoci rozšíření je možné ji mít i v prohlížeči Google Chrome. Tato aplikace kromě čtení knih a PDF souborů nabízí i možnost změnit si atributy a barvy textů.

Mohlo by vás zajímat:  Ani málo, ani moc. Textový editor Word správný počet slov i znaků pohlídá za vás
Zdroj obrázku: Freepik

Apple Books

Tato alternativa pro čtení knih je navržená výhradně pro zařízení Apple a slouží tak pouze ke čtení knih a poslechu audioknih, které byly zakoupeny přes Apple Store. Aplikace je velmi dobře zpracovaná a nabízí nespočet zajímavých funkcí, které se nám při čtení budou hodit.

Kobo

Výborná aplikace sloužící pro čtení knih a poslechu audioknih, která je dostupná na všechny možné operační systémy. Je dostupná jak pro Windows, iOS, Mac, tak i Android. Aplikace se díky množství funkcí, jako jsou zvýrazňování slov, změny typů písma, jeho velikosti a v neposlední řadě změny motivů, stává poslední dobou opravdu populární.

PocketBook

Tato multifunkční čtečka je opravdu nabitá funkcemi. PocketBook Reader je aplikace zaměřená na přenosná zařízení iOS, iPadOS a Android. Umožňuje nakoupit knihy jak v jejím obchodě, tak si je přidat manuálně z jiných zdrojů. Dokonce podporuje až 26 různých formátů.

Zdroj: https://www.oberlo.com/blog/ebook-apps