Hry pro Playstation 4 lze bezplatně upgradovat pro novější verzi. Nabídka je ale časově omezená

Hry pro Playstation 4 lze bezplatně upgradovat pro novější verzi. Nabídka je ale časově omezená

Většinu her pro Playstation 4 si můžeme díky zpětné kompatibilitě zahrát i na nejnovější verzi Playstation 5. Spousta herních vydavatelů navíc nabízí možnost zdarma upgradovat hry ze starší konzole na novější. Podívejme se dnes, jak na to.

Díky tomu, že byl problém s dostupností konzolí, byli vývojáři prakticky donuceni některé tituly vydat i na starší verzi konzole, jelikož by jejich nové hry neměli lidé téměř kde hrát. S tím také přišla myšlenka, že dokud bude čipová krize a bude nedostatek konzolí, bude poskytován u prvních her zdarma upgrade na verzi pro PS5. Vše, co k tomu potřebujete, je zakoupená kopie pro konzoli Playstation 4.

Mohlo by vás zajímat:  Vodoznak v upraveném videu nemusí zůstat. Tři online nástroje si s ním poradí

Jak získat bezplatný upgrade?

Upgradování na verzi pro Playstation 5 je jednoduché. Neproběhne sice automaticky, jak byste si možná mohli myslet, ale k získání tohoto vylepšení nebudete potřebovat nic složitého. Pokud vaše hra podporuje bezplatné vylepšení, pak si jednoduše ve své konzoli najedete do obchodu, kde zvolíte svůj titul. Následně vám bude nabídnuta aktualizace ke stažení a vy si tak budete moci vychutnat svou hru v té nejlepší možné kvalitě.

Zdroj obrázku: Freepik

Které hry jsou dostupné pro bezplatné vylepšení?

Her, které tuto možnost nabízejí, je docela dost a vše nasvědčuje tomu, že se jejich seznam bude i nadále rozšiřovat. K dnešnímu datu si můžete zdarma pořídit vylepšenou verzi pro tyto hry:

Mohlo by vás zajímat:  Při nabíjení elektrokoloběžky může k požáru dojít snadno. Bezpečné zacházení s baterií je základ

Možnost získání tohoto bezplatného upgrade není nekonečná a je časově omezená. Během několika měsíců by se měl nedostatek konzolí vyřešit a poté si již budete muset zakoupit verzi pro Playstation 5 zvlášť. Pokud tedy přemýšlíte o tomto bezplatném vylepšení, neměli byste dlouho váhat a využijte možnosti co nejrychleji.

Zdroj: https://www.gamespot.com/games/ps4/