Nesprávný čas v telefonu Android můžeme opravit několika kroky

Mobilní telefony již dávno nesplňují pouze původní účel k psaní SMSMMS. Často toto zařízení využíváme pro nejrůznější důvody. Jeden z nich je i zobrazování času. Tento čas nemusíte manuálně nastavovat, většina telefonů oplývá automatickým nastavením času a dat v zařízeních Android. Není však raritou, kdy je tento čas špatně zobrazován a zaznamenáte prodlevy o pár minut, v extrémních případech i hodinu. Každá špatně počítaná minuta může mít neblahý vliv na váš naplánovaný den, obzvláště pokud cestujete na čas nebo máte schůzky domluvené na přesný termín.

Mohlo by vás zajímat:  Propojení telefonu s televizí: jednoduchý návod pro Android i zařízení Apple

Ještě předtím, než se pustíte do jednotlivých kroků, zkuste restartovat své zařízení. Tento unikátní způsob již pomohl s ledačím.

Nejčastější důvody

Existuje hned několik způsobů, proč telefon mylně zobrazuje čas. První důvod je omylem vypnutá automatická funkce času a dat. U vypnuté automatické funkce může být špatně nastavené časové pásmo. Někdy je na vině také operátor nebo připojeníWi-Fi síti, jako je třeba nesprávné nastavení letního času. Vše můžete napravit jednoduchými kroky.

Mohlo by vás zajímat:  Důležité kroky po prvním spuštění nového počítače
Zdroj obrázku: Freepik

Vypnutí automatické funkce nastavení

Na svém chytrém telefonu najeďte do Nastavení -> Obecná správa (Systém) -> Datum a čas. Zde vypněte a opět zapněte automatickou funkci. Toto nastavení se však může individuálně lišit. Ve většině případů toto opětovné zapnutí funkce pomáhá.

Jestli vám tyto kroky nepřinesou změnu, pak ji vypněte úplně, postupujte stejným způsobem jako výše. Po vypnutí funkce se ujistěte, zda jste správně nastavili časové pásmo. Nezapomeňte měnit časové pásmo vždy, když cestujete do zemí, kde se toto pásmo mění. Nezapomeňte také kontrolovat i přechod na letní čas.

Mohlo by vás zajímat:  Vymazání mezipaměti v Android zařízeních může vyřešit hned několik problémů. Potřebné kroky zvládne každý

Další příčiny

Někdy je lepší nedělat zkrátka nic. Dejte chvíli svému zařízení prostor pro to, aby měl čas se vzpamatovat, kolikrát tento postup pomůže. Nepomohl vám ani jeden tip? Budete nejspíš nuceni k aktualizaci operačního systému nebo v horším případě k tvrdému resetu.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-to-fix-the-wrong-time-on-android/