Některé doplňky systému Windows 10 dokážou otrávit den. Většinu lze jednoduše vypnout nebo odebrat

Windows 10 je bezpochyby výborný operační systém, ale stejně jako u všeho ostatního i zde najdeme věci, které nás mohou obtěžovat. V dnešní článku se zaměříme na ty nejvíce nepříjemné věci, které nás v tomto operačním systému otravují, a pokusíme se je nahradit nebo opravit.

Automatické restartování

Tahle věc už určitě naštvala většinu z nás. Pokud máte zapnuté aktualizace pro systém Windows, pak víte, že pokud nerestartujete počítač ihned po aktualizaci, pak to udělá jednou za vás a většinou v tu nejméně vhodnou dobu. Naštěstí s tím jde něco dělat. Přejděte do Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení -> Windows Update -> Změnit aktivní hodiny. Zde si můžete vybrat den a hodiny, kdy případný restart proběhne. Nebudete tak už překvapení.

Neustále vyskakující OneDrive

Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří OneDrive nepoužívají, pak by vás po čase mohlo začít štvát, jak se neúprosně připomíná a vyskakuje z každého rohu. Naštěstí si už umíme poradit i s tímto nevyžádaným hostem, který je napevno součástí operačního systému. Máme dokonce dvě možnosti. Buďto OneDrive definitivně odinstalujeme, nebo odpojíme účet. Toho docílíme tak, že v nastavení pod kartou účtu zvolíme možnost Odpojit tento počítač.

Zdroj obrázku: Freepik

Otravná upozornění

Vyskakují vám neustále nějaká upozornění, ale vy o to nestojíte? Pak je můžeme všechny jednoduše konečně vypnout. V Nastavení -> Systém -> Oznámení a akce můžeme vypnout buďto všechna oznámení najednou, nebo pokud si s tím chcete dát trochu práce, můžete vybrat aplikace a služby, které mohou a nemohou tato upozornění zasílat.

Přednastavený Edge

S každou novou instalací Windows se vaším hlavním prohlížečem stane Edge. Nepoužíváte ho a nemáte o něj zájem? Za pomoci Nastavení -> Aplikace -> Výchozí aplikace jej prostě pošlete tam, kam si myslíte, že patří, a místo něj zvolte prohlížeč, který si sami vyberete.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-fix-the-most-annoying-things-in-windows-10