Některé doplňky systému Windows 10 dokážou otrávit den. Většinu lze jednoduše vypnout nebo odebrat

Některé doplňky systému Windows 10 dokážou otrávit den. Většinu lze jednoduše vypnout nebo odebrat

Windows 10 je bezpochyby výborný operační systém, ale stejně jako u všeho ostatního i zde najdeme věci, které nás mohou obtěžovat. V dnešní článku se zaměříme na ty nejvíce nepříjemné věci, které nás v tomto operačním systému otravují, a pokusíme se je nahradit nebo opravit.

Automatické restartování

Tahle věc už určitě naštvala většinu z nás. Pokud máte zapnuté aktualizace pro systém Windows, pak víte, že pokud nerestartujete počítač ihned po aktualizaci, pak to udělá jednou za vás a většinou v tu nejméně vhodnou dobu. Naštěstí s tím jde něco dělat. Přejděte do Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení -> Windows Update -> Změnit aktivní hodiny. Zde si můžete vybrat den a hodiny, kdy případný restart proběhne. Nebudete tak už překvapení.

Neustále vyskakující OneDrive

Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří OneDrive nepoužívají, pak by vás po čase mohlo začít štvát, jak se neúprosně připomíná a vyskakuje z každého rohu. Naštěstí si už umíme poradit i s tímto nevyžádaným hostem, který je napevno součástí operačního systému. Máme dokonce dvě možnosti. Buďto OneDrive definitivně odinstalujeme, nebo odpojíme účet. Toho docílíme tak, že v nastavení pod kartou účtu zvolíme možnost Odpojit tento počítač.

Mohlo by vás zajímat:  Defragmentace může výrazně zlepšit chod pevného disku. Přinášíme jednoduchý postup pro Windows
Zdroj obrázku: Freepik

Otravná upozornění

Vyskakují vám neustále nějaká upozornění, ale vy o to nestojíte? Pak je můžeme všechny jednoduše konečně vypnout. V Nastavení -> Systém -> Oznámení a akce můžeme vypnout buďto všechna oznámení najednou, nebo pokud si s tím chcete dát trochu práce, můžete vybrat aplikace a služby, které mohou a nemohou tato upozornění zasílat.

Přednastavený Edge

S každou novou instalací Windows se vaším hlavním prohlížečem stane Edge. Nepoužíváte ho a nemáte o něj zájem? Za pomoci Nastavení -> Aplikace -> Výchozí aplikace jej prostě pošlete tam, kam si myslíte, že patří, a místo něj zvolte prohlížeč, který si sami vyberete.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-fix-the-most-annoying-things-in-windows-10