Přehřívání notebooku sníží čistý ventilátor, dodatečné chlazení nebo přesun na jiné místo

V letních měsících (a nejen během nich) se stává, že se notebook začne při používání přehřívat. Způsobuje to mnoho faktorů a některým z nich můžete předcházet. Mnoho notebooků nezvládá složité procesy, a proto byste se jim měli vyhýbat. Během léta se ale horku jednoduše nevyhnete, a proto se musíte naučit, jak si s horkým počítačem poradit.

Zkontrolujte ventilátory

V první řadě si musíte zařízení zkontrolovat. Může se stát, že se zanesou ventilátory notebooku nečistotami a prachem. V tom případě nebudou správně fungovat a vy se budete potýkat s horkým povrchem klávesnice. Navíc se počítač může i úplně vypnout a ztratíte neuložená data. Před každým létem se vyplatí ventilátor vyčistit, anebo alespoň zkontrolovat.

Mohlo by vás zajímat:  Nízké teploty ovlivňují negativně komponenty notebooku. Preventivní kroky předejdou poškození

Pořiďte si stojánek

Nejlepší koupí bude zaručeně jednoduchý stojánek. Počítač tím trochu zvednete a vzduch bude proudit mnohem snáz. Jakmile bude vzduch proudit ventilátorem v počítači, nebudete mít s přehříváním takové problémy. Stojánky jsou velmi levné a bude se vám na počítači také lépe pracovat. Získáte skvělý úhel na psaní, takže vás nebudou tolik bolet ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Zapojte extra ventilátory

Některé stojánky mají také další ventilátory, které můžete zapojit pomocí USB do notebooku. Ventilátory se postarají o to, že se celý přístroj bude chladit i v tom největších horku a naprostém bezvětří. Jestli se vám přehřátí hodně, tento jednoduchý a levný přístroj vám hodně pomůže. Na léto se jistě stane nedílnou součástí vašeho pracovního stolu.

Mohlo by vás zajímat:  Nahrávat hovory na Android telefonu lze speciální aplikací, externím zařízením i využitím online služby

Chraňte notebook před horkem

Tohle je v létě složitá rada, ale rozhodně nenechávejte počítač na slunci nebo poblíž radiátorů (v zimě). Držte ho dál od zdrojů tepla, která by mohly způsobit jeho přehřátí. Jestli máte pracovní stůl vedle okna, zajistěte svému počítači stín. Uvidíte, že se s tímto problémem budete potýkat mnohem méně, jakmile se naučíte těchto pár tipů.

Zdroj: https://www.currys.co.uk/techtalk/computing/laptops/how-to-stop-laptop-from-overheating.html