Výdrž baterie v iPhonu může každý sám ovlivnit jednoduchým nastavením

iPhone patří k nejoblíbenějším chytrým telefonům na trhu. Nejde pouze o značku, ale o fakt, že jeho výkon, uživatelské rozhraní a další funkce jsou uživatelsky přívětivé. Nabízí opravdu spoustu možností, ale pamatujte, že jeho používání, ať už pro stream videí, sledování, odepisování, brouzdání, hraní her, nebo používání aplikací, má vliv na jeho baterii.

Baterie i chytré telefony jsou spotřebním zbožím, co si budeme vykládat. iPhone patří ale k těm nejlepším, co se týče výdrže. Jak zjistit kondici baterie uvnitř iPhonu? Stačí najet do Nastavení -> Baterie -> Kondice baterie a nabíjení -> Maximální kapacita. Jakmile se dostane kapacita pod 80 %, můžete zaregistrovat snížený výkon. V takovém případě přistupte k výměně baterie nebo upgradu na novější model.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistěte všechna osobní data v notebooku skutečně důkladně

Prodlužte si životnost

Nejsnazší úkon pro prodloužení životnosti je správa jasu. Jasně osvětlený displej vybíjí baterii více než slabé osvětlení. Jas můžete snížit pomocí ovládacího centra. Přetáhněte prstem dolů z pravého horního rohu obrazovky a snižte posuvník. I když iPhone disponuje funkcí automatického jasu, vyplatí se jej deaktivovat, abyste si ho mohli podle sebe sami nastavovat, to může ušetřit spoustu baterie. V Nastavení pokračujte dále na Usnadnění -> Zobrazení a velikost textu -> Automatický jas.

Mohlo by vás zajímat:  Předejít přehřívání telefonu lze správným používáním aplikací i vhodnou nabíječkou
Zdroj obrázku: Freepik

K úspoře baterie, ale i očí může pomoci tmavý režim. Ten aktivujete rovněž v Nastavení -> Displej a jas -> Tmavý režim.

Režim nízké spotřeby

Režim nízké spotřeby prodlužuje také životnost baterie. V tomto režimu jsou deaktivována různá upozornění, zálohování, načítání e-mailů atd. Když klesne úroveň baterie pod 20 %, tak na vás vyskočí upozornění, zda chcete zapnout tento režim. Ten můžete najít v Nastavení -> Baterie nebo přetáhnutím prstem z horní části displeje můžete otevřít ovládací centrum a zde kliknout na ikonku režimu nízké spotřeby.

Mohlo by vás zajímat:  Zobrazit Wi-Fi heslo na Android zařízení lze na pár kliknutí. Novějším verzím stačí QR kód

Vyhněte se používání náročných aplikací nebo her

Nejčastějším žroutem baterie jsou aplikace nebo hry. Už jen to, že je máte nainstalované a nepoužíváte je, chodí od nich upozornění a z části zabírají výkon i paměť telefonu, takže mají vliv na výdrž a provoz baterie. Zkuste si udělat pořádek a odinstalujte nepotřebné aplikace.

Zdroj: https://9to5mac.com/2022/01/20/extend-iphone-battery-life-7-tips-tricks/