Baterii v telefonu prodlouží životnost správné nabíjení a udržování ve vhodných podmínkách

Péče o baterii telefonu je klíčová pro optimalizaci její životnosti a výkonu. Jedním z důležitých pravidel je vyhnout se přebíjení. Jakmile dosáhnete plného nabití, je doporučeno telefon odpojit od nabíječky co nejdříve. Tento zvyk má i další důležitý důsledek a to je důvod, proč se nedoporučuje nechávat mobilní baterii nabíjet přes noc. Při přebíjení baterie během dlouhého nočního nabíjení dochází obvykle k významnému přetížení, které může mít negativní dopad na životnost a celkovou kondici baterie.

Negativní dopad přebíjení

Přebíjení telefonní baterie může mít negativní dopad na její životnost a výkon. I poté, co dosáhne baterie 100% nabití, telefon a nabíječka stále dodávají energii, což vede k udržovacímu nabíjení. Tento proces udržuje baterii na plném výkonu, ale zároveň způsobuje neustálé zahřívání baterie. Toto nadměrné zahřívání nepříznivě ovlivňuje životnost baterie, což znamená, že nevydrží tak dlouho, jak by mohla, a zkrátí se její celková životnost.

Mohlo by vás zajímat:  Telefony se 4K rozlišením jsou zbytečnou investicí. Jiné parametry se vyplatí více
Zdroj obrázku: Freepik

Jak dosáhnout dlouhé životnosti baterie?

Existuje několik tipů, jak prodloužit životnost baterie v telefonu a maximalizovat její výkon. Prvním krokem je vyhnout se plnému vybití baterie. Jakmile baterie dosáhne úrovně mezi 35 až 45 procenty, je ideální ji znovu nabít. Tento rozsah nabíjení byl potvrzen v dlouhodobých testech jako optimální pro dlouhou životnost baterie. Druhým faktorem je teplota, ve které se baterie nachází. Vyšší teploty způsobují rychlejší opotřebení baterie, proto je důležité udržovat zařízení v chladném prostředí. Dodržováním těchto doporučení můžete prodloužit životnost baterie na několik let.

Nepřebíjet telefonní baterii je důležité pro optimalizaci jejího výkonu a životnost. Udržovací nabíjení po dosažení 100% nabití a nadměrné zahřívání mohou baterii nenávratně poškodit. Nabíjení baterie v rozmezí 35–45 % a udržování zařízení v chladu jsou klíčovými faktory pro dlouhodobou životnost baterie. S dodržováním těchto zásad můžete prodloužit životnost své telefonní baterie a užívat si její delší výdrž a spolehlivý výkon.

Zdroj: https://myrepublic.net/sg/blog/10-ways-to-make-your-phone-battery-last-longer/