Nepotřebné věci ještě najdou skvělé využití. Recyklace ušetří přírodu i peněženku

Nepotřebné věci ještě najdou skvělé využití. Recyklace ušetří přírodu i peněženku

Chystáte se na velký úklid? Ať už budete uklízet dům, byt, nebo garáž, připravte se na to, že najdete opravdu velkou spoustu věcí, které se vám za ten čas nahromadily. Co budete ale s těmito věcmi, které už nechcete, dělat?

Většina věcí by se měla likvidovat pokud možno správně zvoleným postupem. Například elektronika by měla skončit v odpadu na elektroniku a tak podobně. Dneska se podíváme na to, co se dá dělat s přebytečnými věcmi, které při úklidu najdeme, a zda by se nedalo je ještě nějak smysluplně využít. Přece jen elektroodpadu už je na naší planetě dost, a pokud jde tyto věci ještě nějak použít, měli byste to udělat.

Mohlo by vás zajímat:  Globální problém s plasty by mohl být brzy minulostí. Druh larev dokáže sníst polystyren

Než věci vyhodíte, pokuste se je prodat

Nepotřebnou elektroniku nemusíme hned vyhazovat, ale můžeme ji občas i dobře prodat. První výhoda je, že taková věc by mohla ještě někomu udělat radost, a pak elektroodpadu je opravdu hodně a tímto předáním dál zabráníme tomu, aby vznikal další. Pokud se ovšem elektroniku rozhodnete prodat, nezapomeňte se ujistit, že jste vymazali všechna svá data na daném přístroji. Nestojíte přece o to, aby se dostala do cizích rukou.

Mohlo by vás zajímat:  Snižte spotřebu lednice pomocí několika jednoduchých tipů
Zdroj obrázku: Freepik

Recyklujte nepotřebnou elektroniku

Pokud se rozhodnete, že dané věci jsou neprodejné, pokuste se je při vyhazování alespoň recyklovat. Spousta obchodů s elektronikou už dnes nabízí bezplatnou službu pro recyklaci. Stačí, když vybraný spotřebič donesete na určené místo, a oni jej už za vás ekologicky zlikvidují. Navíc některé části mohou být dále využity a opět tak vráceny do oběhu, aniž by se musely vyrábět další.

Co se starým oblečením?

Určitě při úklidu narazíte i na spoustu oblečení, které už se vám nelíbí nebo se do něj nevlezete. Opět by byla škoda ho vyhodit, kdyby se dalo ještě někde dobře použít. Odneste je například na charitu nebo je odevzdejte do sběrných dvorů na oblečení. Zde tak budete mít jistotu, že tyto vaše staré módní kousky ještě někomu udělají radost.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/get-rid-of-stuff-5-tricks-for-making-the-task-easier-210690