Každodenní používání dává klávesnici zabrat. K jejímu vyčištění postačí tři jednoduché kroky

Každodenní používání dává klávesnici zabrat. K jejímu vyčištění postačí tři jednoduché kroky

Tentokrát jsme si pro vás připravili několik tipů, jak vyčistit vaši klávesnici. Každému z nás se už stalo, že nám do klávesnice občas něco spadlo a po dlouhodobém používání se zašpiní i vše okolo. Dnes se podíváme na to, jak klávesnici co nejefektivněji vyčistit.

Klávesnici používáme snad každý den a celý čas, co jsem u počítače. To znamená, že se na ni dostane také obrovské množství nečistot. Jíte u počítače? Výborně, pak je klávesnice pravděpodobně plná i drobků a zbytků jídla. Což je jednak ne úplně hygienické, ale hlavně tyto zbytky mohou narušit její funkčnost. Pokud tedy chceme žít v civilizovaném a funkčním prostředí, měli bychom se pustit do čištění.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit notebook není žádná věda. Postup je jednoduchý a hotový během několika minut

Vyklepejte klávesnici vzhůru nohama

Prvním důležitým krokem je jednoduché otočení vzhůru nohama. Následným protřepáním se pokusíme vysypat pryč vše, co jen půjde. Budete se divit, kolik toho občas vypadne. Pokud máte klávesnici, která disponuje odnímatelnými krytkami, pak je odstraňte také. Nyní byste před sebou měli mít pořádnou hromádku všeho možného, kterou bude potřeba vyhodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Speciální štětce na čištění nebo obyčejný kartáček

Drobky bychom měli, ale špína na klávesnici stále zůstává. To je tak častý problém, že už v dnešní době existují speciální štětce, které jsou navrženy na čistění klávesnic. Ty se prodávají v několika velikostech a tvarech tak, abyste se s nimi dostali opravdu všude. Pokud se vám ovšem nechce za tyto sady utrácet, pak vám bohatě postačí starý zubní kartáček, který také splní svůj účel.

Mohlo by vás zajímat:  Zjistěte heslo k Wi-Fi na pár kliknutí. Postup je snadný na telefonu i v počítači

Dokončíme práci stlačeným vzduchem

Zakončíme to pořádným profouknutím každého dostupného místa. K tomu budete potřebovat stlačený vzduch v plechovce, který dnes jde koupit za pár korun na každém rohu. Dávejte si ovšem pozor, tento stlačený vzduch má opravdu sílu a před použitím se připravte na to, že se nepořádek rozptýlí po celém vašem okolí. Proto byste to měli dělat někde, kde tomu co nejlépe zabráníte.

Zdroj: https://newsroom.intel.com/editorials/how-to-clean-gunk-off-your-pc-keyboard/