Jaká je budoucnost, co se týče pohonných hmot?

Jaká je budoucnost, co se týče pohonných hmot?

V budoucnost bychom mohli mít benzinu a nafty tankovat hlavně LNG a CNG a přibýt by měl také vodík. Změny probíhají už dnes, v některých zemích jsou rychlejší, v jiných zase pomalejší. Do roku 2030 se očekává, že budou po silnicích jezdit až 30 milionů elektromobilů.

Elektromobily mají budoucnost, benzin a nafta může vymizet

Po dlouhou dobu jsme tankovali do vozidel pouze naftu nebo benzin. V budoucnosti se to ale změní. Tyto pohonné hmoty budou čím dál častěji nahrazovány jiným palivy, která budou šetrnější k životnímu prostředí. Už dnes můžete na silnicích potkávat nejen elektromobily, ale také autobusy poháněné elektřinou. Můžete se tak těšit na čerpací stanice, které budou mít pouze plyn nebo jinou alternativu benzinu.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence má potenciál pomoci předejít klimatickým změnám

Rozvoj dopravy, která bude poháněná vodíkem, není vzdálená budoucnost. Už dnes chce Národní fond ochrany životního prostředky a vodního hospodářství 300 elektrických autobusů i trolejbusy, které budou fungovat na vodík. Situaci na silnici se tak může změnit velmi brzy, a to během dvou příštích let. Budeme se muset připravit na velké změny, které se budou týkat dopravy po celém světě.

V Polsku už je vymyšlený vodíkový program

Rozbočovač se bude v Polsku vyrábět od roku 2022. Investice je v závěrečné fázi a čeká se tak jen na zahájení stavby v letošním roce. Tento program umožní výrobu čistého vodíku. Společnost Orlen také zahájila proces výběru dodavatele pro další projekt. Chce vyrobit vodíkovou tankovací stanici.

Mohlo by vás zajímat:  Coca-Cola bude mít první lahev na světě, která bude ekologická

Evropská unie je v tomto zajedno se evropskými zeměmi, takže se dá očekávat velká finanční podpora. Rozvoj infrastruktury je podle ředitele společnosti základem pro budování trhu s vodíkem, který bude pohonem budoucnosti. Cíle jsou opravdu vysoké, do roku 2030 chce mít Evropa 30 milionů elektromobilů. Sníží se tím především emise CO2. Jen v Polsku přitom emise z těchto plynu činily až 70 %.

Zdroj: https://www.uesystems.com/fuel-of-the-future-5-trends-to-follow/