Úpravu souborů PDF umožní několik nástrojů. Všechny ale především vyzkouší naši trpělivost

Úpravu souborů PDF umožní několik nástrojů. Všechny ale především vyzkouší naši trpělivost

Potřebujete upravit soubor PDF? Pokud k tomu nemáte ty správné nástroje, pak se může jednat o opravdu složitý úkol. Většina těchto programů je dost drahá, ale naštěstí existuje i několik bezplatných, které by také měly zvládnout vše, co potřebujeme.

Pokoušeli jste se někdy upravit PDF neboli Portable Document Format? Pravděpodobně jste zjistili, že to není tak jednoduché jako úprava například dokumentu ve Wordu. Důvod je naprosto jednoduchý. Soubory PDF totiž nikdy nebyly navrhnuty k tomu, aby se v budoucnu upravovaly, a soubory tak měly fungovat jako vytištěné dokumenty na papíře, ale v digitální podobě. Naštěstí je tady možnost tyto soubory upravit, jen k tomu musíte mít ty správné nástroje.

Mohlo by vás zajímat:  Uzamčenou SD kartu otevře speciální program. Všechna data je pak možné obnovit

Editování za pomoci bezplatných nástrojů

Pokud za úpravy nechcete platit, pak můžete sáhnout po některém z programů zdarma. Mezi ty nejznámější patří bezpochyby Adobe Acrobat Reader nebo Preview. K editování budete potřebovat operační systém Windows a ovladač BullZip PDF Printer, který je pro osobní použití zcela zdarma. Neočekávejte nějaký velký komfort a počítejte s tím, že se při editaci možná i zapotíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Placené programy vám nabídnou více možností

Ještě je zde možnost si za editovací nástroj zaplatit a v tom případě vám můžeme doporučit program jménem Acrobat DC. Tento špičkový program vám dovolí editovat jak text, tak obrázky. Dalším kvalitním nástrojem, za který si připlatíte, je bez pochyby PDF-XChange Editor, ten vám za necelých tisíc korun českých nabídne také velmi širokou možnost editace PDF souborů. Placené nástroje toho umí více a použití je jednodušší, ale jak jsme řekli výše, editování PDF souborů je i přesto všechno dost složité.

Mohlo by vás zajímat:  Zjistěte, jak je na tom baterie vašeho iPhonu a které aplikace jsou největší žrouti

Ať tedy používáte bezplatný, nebo placený nástroj pro editaci těchto souborů, připravte se na to, že to nebude rozhodně nic jednoduchého. I kdyby vám tvrdili opak, věřte, že to tak není, a úprava těchto souborů vám zabere nějaký čas.

Zdroj: https://www.adobe.com/acrobat/how-to/pdf-editor-pdf-files.html, https://support.microsoft.com/en-us/office/edit-a-pdf-b2d1d729-6b79-499a-bcdb-233379c2f63a