„Několik dní jsem musela žít na vesnici. Jsem ráda, že konečně můžu zpět do města,“ přiznává překvapená Lucie

Každý ať bydlí tak, jak mu to vyhovuje. Ale nepochopím, že někdo dá přednost zapadákovu. Vesnicím, které ani nejsou na mapě. Zde se nastěhují do domu, na kterém práce nikdy neskončí. Tohle má být vzor dokonalého spokojeného života? Nemyslím si.

Ani pohoda, ani klid. Vesnice rozhodně není tak pozitivní, jak se o ní říká. Dokážu pochopit, že někdo kdo tam žil celý život, na ni nedá dopustit. Ale jinak je bydlení v rodinném domě v zapadákově naprostá hrůza. Zlatý byt.

Když jsem si kupovala byt, vždycky jsem si myslela, že bydlet v bytě je nejlepší volba. Nejenže je to praktické, ale také ekonomické. Nemám trávník, který bych musela sekat, nemám zahradu, o kterou bych se musela starat, a nemusím se starat o údržbu domu. Prostě je to jednoduché.

Mohlo by vás zajímat:  Pracovat na volné noze může každý. Vyhněte se začátečnickým chybám a pusťte se do toho naplno

Když jsem ale potřebovala udělat v bytě nějaké stavební práce, dohodla jsem se se svou kamarádkou, že můžu bydlet u ní a jejího partnera. Měli krásný rodinný dům na vesnici, který si doslova vysnili. Myslela jsem si, že bydlení u nich bude jako dovolená na venkově. Jak jsem se ale mýlila!

Bylo tam všude daleko. Kdykoli jsem chtěla jít do obchodu, musela jsem jet autem. O nějaké kavárně nebo restauraci jsem si mohla nechat jenom zdát- A dokonce i když jsem se chtěla projít, vždycky jsem narazila na hluk od traktorů a zemědělských strojů. A všudypřítomný zápach polí. K tomu všemu byla denní rutina mé kamarádky a jejího partnera naplněna staráním se o zahradu, sečením trávníku a řešením různých problémů s domem. Navíc mi řekli, kolik platí za topení, a byla jsem v šoku. Měli tam sice krásný výhled na přírodu, ale cena za to všechno byla prostě moc vysoká.

Mohlo by vás zajímat:  Online seznamky jsou plné podvodníků. Na prvním místě je důležitá opatrnost

Po týdnu bydlení u nich jsem si uvědomila, že moje představa o životě v rodinném domě byla úplně vedle. Ano, má to své výhody, ale také spoustu nevýhod. Nechápu, proč tolik lidí sní o bydlení v takovém domě, když je to tolik práce a starostí. Pro mě je jednoznačně lepší bydlet v bytě. Je to jednodušší, levnější a nemám tolik starostí.

Když jsem se vrátila zpátky do svého bytu, byla jsem za něj opravdu vděčná. Uvědomila jsem si, jaký luxus je bydlet v městě, mít všechno blízko a nemuset se starat o všechny ty věci jako je tomu u mé kamarádky. Takže když mi někdo řekne, že sní o bydlení v rodinném domě na venkově, jen se usměju a řeknu si, že raději zůstanu tam, kde jsem.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek