Drátová sluchátka mají stále navrch: tohle jsou důvody, proč bezdrátová nikdy nechtít

Drátová, nebo bezdrátová sluchátka? I zde panují odlišné názory. Srovnáváme kde co a je jedno, zda se jedná o srovnání mezi věcmi, lidmi, nebo zvířaty. V tomto článku budeme konkrétně rozebírat, proč jsou lepší drátová sluchátka než bezdrátová.

První výhodou drátových sluchátek je cena. I když jsou bezdrátová pohodlnější a praktičtější například při sportu, stojí ve většině případů více peněz než drátová sluchátka. Za vyšší cenu mohou především přidané komponenty, které navyšují kusovník. Čím vyšší náklady jsou, tím vyšší cena.

Delší výdrž a žádné nabíjení

Drátová sluchátka jsou odolnější nežli bezdrátová, může za to počet součástek, kterých je míň uvnitř drátových. Pokud si dokonce pořídíte špičková drátová sluchátka, tak se správnou péčí vám klidně mohou vydržet do konce života. Další výhodou je, že drátová sluchátka jsou lehčí než bezdrátová, zde můžete opět hledat rozdíl v počtu součástek uvnitř.

Mohlo by vás zajímat:  Investice, která se vyplatí. Antivirus ochrání před hrozbami zařízení i všechna osobní data

V dnešní době téměř každý spotřebič přichází s baterií a pro jeho provoz je nezbytné pravidelné nabíjení. Takže asi víte, v čem tkví výhoda u sluchátek s připojením přes kabel. Ano, ušetříte čas i účty za vynucené nabíjení.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepší kvalita

Bezdrátová sluchátka prošla dlouhou cestu a latence neboli odezva už není problémem, jakým bývala dříve. Pořád ale stále platí, že drátová sluchátka jsou v tomhle ohledu na tom lépe než bezdrátová, pokud jde o čistý výkon.

Můžete se zamilovat do Apple AirPods Max, ale pořád zaostávají, co se týče kvality přehrávání zvuku. Headsety jsou drtivě využívány profesionály kvůli kvalitě. Neuvidíte opravdu žádného profesionála, který se živí a pracuje s hudbou, že by ve studiu využíval bezdrátová sluchátka.

Snadná oprava a menší zátěž pro životní prostředí

Opět se dostáváme k jádru, kdy drátová sluchátka jsou snadněji opravitelná, právě díky menšímu počtu součástek uvnitř. Drátová sluchátka výrazně méně zatěžují životní prostředí díky své životnosti, opravitelnosti a absenci degradujících baterií.

Mohlo by vás zajímat:  Facebook s námi je už dlouhé roky. Toto jsou důvody, proč ho ještě neopouštět

Další rozdíl je v připojení. Někdy může nastat situace, kdy je problém se spárováním bezdrátových sluchátek se zařízením. Jediný problém u drátových sluchátek může být špinavá zástrčka nebo absence požadovaného jacku.

Zdroj: https://www.headphonesty.com/2021/01/wired-vs-wireless-headphones/