Drátová sluchátka mají stále navrch: tohle jsou důvody, proč bezdrátová nikdy nechtít

Drátová, nebo bezdrátová sluchátka? I zde panují odlišné názory. Srovnáváme kde co a je jedno, zda se jedná o srovnání mezi věcmi, lidmi, nebo zvířaty. V tomto článku budeme konkrétně rozebírat, proč jsou lepší drátová sluchátka než bezdrátová.

První výhodou drátových sluchátek je cena. I když jsou bezdrátová pohodlnější a praktičtější například při sportu, stojí ve většině případů více peněz než drátová sluchátka. Za vyšší cenu mohou především přidané komponenty, které navyšují kusovník. Čím vyšší náklady jsou, tím vyšší cena.

Delší výdrž a žádné nabíjení

Drátová sluchátka jsou odolnější nežli bezdrátová, může za to počet součástek, kterých je míň uvnitř drátových. Pokud si dokonce pořídíte špičková drátová sluchátka, tak se správnou péčí vám klidně mohou vydržet do konce života. Další výhodou je, že drátová sluchátka jsou lehčí než bezdrátová, zde můžete opět hledat rozdíl v počtu součástek uvnitř.

Mohlo by vás zajímat:  Osobní data v online prostoru je důležité chránit. Mohou být odcizena nebo sledována

V dnešní době téměř každý spotřebič přichází s baterií a pro jeho provoz je nezbytné pravidelné nabíjení. Takže asi víte, v čem tkví výhoda u sluchátek s připojením přes kabel. Ano, ušetříte čas i účty za vynucené nabíjení.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepší kvalita

Bezdrátová sluchátka prošla dlouhou cestu a latence neboli odezva už není problémem, jakým bývala dříve. Pořád ale stále platí, že drátová sluchátka jsou v tomhle ohledu na tom lépe než bezdrátová, pokud jde o čistý výkon.

Můžete se zamilovat do Apple AirPods Max, ale pořád zaostávají, co se týče kvality přehrávání zvuku. Headsety jsou drtivě využívány profesionály kvůli kvalitě. Neuvidíte opravdu žádného profesionála, který se živí a pracuje s hudbou, že by ve studiu využíval bezdrátová sluchátka.

Mohlo by vás zajímat:  Dobrý životopis vás vyšvihne mezi žádané uchazeče. Tyto položky ho ale zaručeně pohřbí

Snadná oprava a menší zátěž pro životní prostředí

Opět se dostáváme k jádru, kdy drátová sluchátka jsou snadněji opravitelná, právě díky menšímu počtu součástek uvnitř. Drátová sluchátka výrazně méně zatěžují životní prostředí díky své životnosti, opravitelnosti a absenci degradujících baterií.

Další rozdíl je v připojení. Někdy může nastat situace, kdy je problém se spárováním bezdrátových sluchátek se zařízením. Jediný problém u drátových sluchátek může být špinavá zástrčka nebo absence požadovaného jacku.

Zdroj: https://www.headphonesty.com/2021/01/wired-vs-wireless-headphones/