Podle průzkumů jsme neustále pod kybernetickými útoky. Každým rokem se zvyšuje procento lidí, kteří se s touto hrozbou potkali. Pokud si myslíte, že jde o pouhou domněnku, jste na omylu. Největším překvapením je, že spousta uživatelů nemá nastavené žádné zabezpečení v podobě zámku zařízení.
Polovina účastníků průzkumu nezamyká své zařízení
Jelikož se průzkum konal v USA, data a statistiky přinášíme odtud. V USA žije téměř 320 milionů lidí, z nichž 225 milionů jsou dospělí. Více než 2/3 dospělých vlastní chytrý telefon. Pokud budeme brát statistiku podrobně, tak až 75 milionů uživatelů chytrých telefonů nemá zabezpečený mobilní telefon kódem. Říkáte si, jak je tohle vůbec možné? Ano, v USA jsou možná lidé více důvěřiví než v naší zemi nebo jiných, ale určitě i u nás se najde spousta těch, kteří nemají rovněž zakódovaný mobilní telefon.
Nastavte si heslo na telefon
Všichni jsme si vědomi, jaká rizika jsou spojena s důsledky krádeže identity. Pokud nechcete přijít o cenná data, peníze, identitu a další důležité údaje, nastavte si co nejdříve heslo na mobilní telefon. Nezapomeňte si toto heslo čas od času měnit. Nebojte, pokud by vaše heslo bylo prolomeno, dnešní telefony vás upozorní.
Nepodceňujte sílu hrozby. Je opravdu skutečná a mnoha lidem už zničila život. Zabezpečení mobilního telefonu vás nestojí nic, pouze několik vteřin, a hlavně nezapomeňte, co jste si nastavili.
Zkuste najít vhodné řešení
Říká vám něco Panda Security Antivirus? Stáhnutí kopie tohoto antiviru vás ochrání před napadením vašeho e-mailu, kreditní karty, osobních údajů a dalších cenných informací. Podle Panda TransUnion zavolá na podporu okolo 1 milionu lidí. Opravdu začněte nejdřív tím, že si uzamknete svůj mobilní telefon a průběžně měníte hesla. Dnešní aplikace, zejména internetového bankovnictví, vyžadují ještě další heslo, ať už Face ID, nebo unikátní PIN.
Zdroj: https://www.pandasecurity.com/en/mediacenter/tips/smartphone-risk-dont-use-password/