YouTube nabízí zablokování vybraných kanálů i konkrétních videí. V nabídce se přestanou zobrazovat

Platforma YouTube se od své existence rozrostla naprosto neuvěřitelným způsobem. Najdete zde různá videa, live streamy, ale také kanály. Komunita na YouTube je obrovská a můžete zde sledovat více než 50 milionů kanálů. Co se týče filtrování výsledků vyhledávání a přizpůsobení nabídky zobrazovaného obsahu, zde můžou být uživatelé spokojeni. Co ale může vadit, to je nabídka určitého kanálu, který vám je proti srsti. Naštěstí existuje spousta triků, jak se zbavit těchto nechtěných kanálů, a my si ukážeme jak na to.

Mohlo by vás zajímat:  Své soukromí je třeba chránit za každé situace. Historii brouzdání internetem nemusí nikdo vidět

Změňte si nastavení

Najeďte na YouTube a vyhledejte kanál, který chcete zablokovat. Jakmile se dostanete na stránku daného kanálu, pokračujte ve výběru menu na Informace. Zde uvidíte popis stránky, nahraná videa a vedle vpravo statistiky, registrace, počet zhlédnutí a ikonku vlajky. Klikněte na ikonku vlajky (Nahlásit) a vyberte možnost Blokovat uživatele.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozšíření

Pokud nechcete být příliš drsní a zablokovat celý kanál nebo byste se chtěli v budoucnu vrátit k odběru, tak k tomu skvěle poslouží rozšíření. Skvělé služby odvede rozšíření BlockTube. Výsledky vyhledávání na YouTube můžete filtrovat podle názvu kanálu nebo ID. BlockTube umožňuje blokovat i samostatná videa, takže nemusíte blokovat celý kanál. Po instalaci rozšíření přejděte do Nastavení a Možnosti, kde můžete spravovat kanály, videa a další zakázané kanály.

Mohlo by vás zajímat:  Uzamčenou SD kartu otevře speciální program. Všechna data je pak možné obnovit

Blokujte kanál z výsledků vyhledávání Google

Další rozšíření, které vám pomůže blokovat kanál i na vyhledávání na Googlu, je Filter Anything Everywhere. Pro zákaz zobrazení určitého výsledku nebo rovnou kanálu postačí vložit zkopírovaný název kanálu do seznamu. Pokud změníte v budoucnu názor, postačí jej pomocí „X“ odstranit z blokovaných výrazů.

Jak vidíte, můžete vyzkoušet hned několik způsobů, včetně dvou rozšíření. Můžete blokovat jak kanál, tak i jednotlivá videa.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-to-block-youtube-channels/