Kvůli jediné chybě baterii v telefonu nenávratně ničíme. Nabíjení přes noc je nejhorší volba

Apple testuje nové telefony pro přechod na USB-C. Za rok se již s Lightning rozloučíme

Jeden z nejspolehlivějších zpravodajů, kteří se zabývají firmou Apple, oznámil, že firma již intenzivně pracuje na přechodu z konektoru Lightning na USB-C pro budoucí iPhony a další zařízení, která vyrábí. Právě probíhá testování modelů, které již budou mít napájení za pomoci USB-C.

Apple již intenzivně pracuje na USB-C konektorech pro svá zařízení

Dle všeho Apple intenzivně testuje svá zařízení s konektory USB-C. Zároveň pracuje na adapteru, který by měl zařízením i v budoucnu dovolit pracovat s příslušenstvím, které je navrženo pro práci se stále aktivním Lightning konektorem. Rozhodně zatím nevyhazujte své Lightning kabely, protože nejdříve se tyto modely dostanou do prodeje někdy v roce 2023. Modely pro tento rok budou fungovat stále tak, jak je známe.

Mohlo by vás zajímat:  Samovolné vibrace Android telefonu mohou mít několik příčin
Zdroj obrázku: Freepik

Rozhodnutí Evropské unie také bude hrát svou roli

Velkou motivací, proč na tuto změnu Apple tak spěchá, je také pravděpodobně rozhodnutí Evropské unie z dubna, kdy bylo schváleno, že všechna spotřební elektronika musí mít jednotný adapter, a to právě USB-C. Apple by si určitě dokázal najít cestičku, jak se od tohoto distancovat, jenže vzhledem k tomu, že firma naslouchá i svým uživatelům, tak ví, že spokojenost si získají právě tímto přechodem na USB-C adapter.

Mohlo by vás zajímat:  Amazon nesouhlasí s policií s používáním rozpoznání obličeje

Proč zrovna USB-C?

Jelikož se jedná o nejmodernější oboustranný konektor (ano, už se nám nebude stávat to, co u starého USB-A, že se trefíme až na potřetí, i když má jen dvě strany). Garantuje nám velkou přenosovou rychlost dat a dokáže nabíjet zařízení až do 130 W, což znamená, že prakticky všechna přenosná zařízení, která se v dnešní době dají pořídit, zvládne bezpečně nabít. Proto byl tento druh konektoru nejlepším adeptem.

Samozřejmě takový jednotný přechod, který byl schválen, je pro uživatele výhra. Když se někam budeme chystat, tak už si nemusíme balit několik druhů kabelů. Teď už nám bude stačit jenom jeden pro všechna naše zařízení.

Zdroj: https://techcrunch.com/2022/05/13/apple-testing-usb-c-iphones/