Rozdělená klávesnice prospěje zdraví a zlepší pracovní prostředí

Klávesnice je nezbytnou součástí každého počítače nebo notebooku a lze ji použít i pro ovládání chytrého televizoru nebo herní konzole. Primární účel klávesnice slouží především ke psaní, ale využívá se také pro ovládání her a pro další činnosti. Určitě víte, že existuje hned několik typů klávesnice, ale že by existovala rozdělená, to možná nevíte. Tento typ klávesnice je skvělý v tom, že umožňuje rozdělit klávesy na dvě nebo více částí. Rozdělení má výborné zdravotní účinky na tělo, pojďme se tedy podívat, v čem jsou hlavní benefity.

Mohlo by vás zajímat:  Internetové bankovnictví v telefonu: bezpečnost na prvním místě

Vliv na ruce a ramena

Někdy je otravné pracovat s klávesnicí, pokud je to váš denní chléb. Po čase si možná zvyknete, ale vaše tělo může trpět. Rozdělená klávesnice má velkou výhodu v tom, že vám umožní přizpůsobit si zápěstí tak, aby se nenamáhala. Dlouhodobá nepřirozená poloha zápěstí může vést k vyvíjení tlaku na střední nerv, což může postupem času vést k syndromu karpálního tunelu nebo k bolestem, brnění, necitlivosti a slabosti v rukou a pažích.

Tento typ klávesnice má také pozitivní účinek na správné držení ramen. Pomáhá tak snižovat napětí v těchto místech a podporuje zdravé držení těla tím, že jej udržuje v neutrální poloze.

Mohlo by vás zajímat:  Jaké funkce má aplikace WhatsApp? O některých možná ani nevíte
Zdroj obrázku: Freepik

Rozložení klávesnice

Klasické klávesnice jsou standardní pro všechny. Mohou se sice lišit v drobnostech, ale nelze je přizpůsobovat tak jako rozdělené klávesnice. Rozdělené klávesnice poskytují daleko větší flexibilitu, kontrolukomfort pro uživatele, díky čemuž bude psaní daleko příjemnější.

Vlastnosti psaní

Používáním rozdělené klávesnice docílíte rychlejšíhopřesnějšího psaní. Po přizpůsobení klávesnice svým prstům umožníte nejsnazší polohu pro její používání. Dalším pozitivem je lepší správa pracovního místa, protože při nepoužívání klávesnice můžete tyto části schovat, díky čemuž získáte místo na pracovním stole. Přenositelnost je další vlastností, která hraje ve prospěch tohoto typu klávesnice. Díky rozdělení na více částí, a tím i menší velikosti je mnohem jednodušší toto příslušenství přenášet.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/reasons-switch-to-split-keyboard/