Tablet je skvělou volbou pro každého. Několik parametrů pomůže vybrat zařízení pro práci i zábavu

Před nedávnem nastal boom v pořizování tabletů. Tato doba je opět tady, a to především i kvůli iPad Pro a Galaxy Tab S8. Tato zařízení nám připomínají, že tablety jsou vysoce univerzální zařízení, která jsou užitečná nejen pro přehrávání médií, ale také hraní her a vykonávání práce. Pokud hledáte nový tablet, můžete být zmatení z množství nabízených modelů. Abychom vám usnadnili výběr, máme pro vás pár tipů.

Operační systém

Android nebo iOS jsou jasnou volbou u tabletů. Můžete také získat tablety s operačním systémem Windows, ChromeOS nebo FireOS od Amazonu. S Ipadem získáte výhody ekosystému Apple a přístup k vynikajícím aplikacím, jako je Procreate. Získáte také plynulé animace, podporu Apple Pencil a vzrušující aktualizace, které změní dosavadní interakci s tabletem. Android je oproti Apple otevřenější a vybízí k většímu přizpůsobení. Můžete si přizpůsobit domovskou obrazovku, aplikace, které nejsou dostupné v Obchodu Play, a další. Nabízí možnost i stažení různých emulátorů, které podporují hraní starých her.

Mohlo by vás zajímat:  Veřejné nabíjecí stanice pro telefony bývají zdarma, vyjít přesto mohou pěkně draho
Zdroj obrázku: Freepik

Rozpočet

Ceny tabletů se můžou lišit. Nejlevnější tablet u iPadu začíná na 329 dolarech, zatímco nejdražší pořídíte za 1 100 dolarů. U zařízení Android se ceny pohybují v rozmezí od 50 dolarů po 1 200 dolarů. Chcete-li si nastavit rozpočet, budete si muset určit, jaký typ hledáte. Poté se rozhodněte, pro jaké využití by vám měl tablet sloužit, kolik času na něm denně chcete trávit a jakou cenovou hranici jste ochotni zaplatit. Další funkce už jsou jen čistě na vás.

Mohlo by vás zajímat:  Výhodná investice jako past: podvodníci na internetu využívají stále propracovanější techniky

Velikost

Velikost je důležitou specifikací. Větší rozměr tabletu může působit nekomfortně, pokud tablet berete často s sebou. Větší tablet může nabídnout větší obrazovku, lepší výkon a výkonnější reproduktory. Větší ale nemusí vždy znamenat lepší kvalitu. Například iPad Mini je nejlepším iPadem společnosti Apple díky své skladnosti, působivému výkonu a dlouhé výdrži baterie.

Zdroj: https://electronics.howstuffworks.com/gadgets/high-tech-gadgets/5-tips-for-choosing-the-right-tablet.htm