Na starém mobilním telefonu jde vydělat balík. Tohle jsou ty nejdražší historické modely

Na starém mobilním telefonu jde vydělat balík. Tohle jsou ty nejdražší historické modely

Před čtyřiceti lety se objevily první mobilní telefony. Stejně jako na první polibek, lásku nebo auto si pamatujeme na svůj první mobilní telefon. Během své cesty ušel neskutečným pokrokem a dnešní mobilní telefony umí, o čem se dříve nikomu ani nesnilo. Stejně jako u aut nebo dalších zařízení stoupá hodnota prvních typů. Pokud máte doma ve sbírce staré mobilní telefony, určitě je nevyhazujte, ale ponechejte, možná právě váš bude mít vysokou hodnotu.

Mobilní telefony byly různé. V článku se podíváme, které mobilní telefony patří k historickým a s jakou cenovkou.

Nejhodnotnější zařízení

Absolutním vítězem je předprodukční prototyp iPhone 1 s hodnotou okolo tři sta tisíc korun. Byl zaznamenán případ, kdy se cena vyšvihla až k milionu korun. Dávejte si pozor na standardní iPhony s nainstalovaným prototypovým softwarem, které jsou vydávány za skutečné. Druhé místo obsazuje Motorola 8000x, která má hodnotu od dvaceti tisíc až přes sto tisíc korun. Jednalo se o první kapesní mobilní telefon na světě, označovaný často společností jako BT a ne vždy na přední straně, takže stojí za to jej poznat. Třetí místo v žebříčku zaujímá Nokia 7700 s hodnotou od třiceti tisíc do šedesáti tisíc korun. Tento telefon byl pouze návrh a ve výrobě se neobjevil, ale pořád existuje pár předprodukčních kusů.

Mohlo by vás zajímat:  Mezi podvody v online světě rostou falešné nabídky práce, phishingové útoky a podvody s kryptoměnami
Zdroj obrázku: Freepik

Další hodnotné mobilní telefony

Hned řada mobilních telefonů se blíží k hodnotě šedesáti tisíc korun. Mobira Senator NMT, IBM Simon Personal Communicator, Nokia Sapphire 8800. Pokud vlastníte Technophone PC105T, tak si můžete vydělat až čtyřicet pět tisíc korun. Mobilní telefony s hodnotou až třicet tisíc korun jsou Orbitel Citifone a satelitní telefon Ericsson R290, s kterým se dalo zavolat z každého koutu světa.

Jestli vlastníte Rainbow StarTAC, Nokia Mobira Cityman, Nokia 8110, Nokia 7600 nebo Nokia 9000 Communicator, tak si můžete přijít na částku okolo deseti tisíc korun. Telefony Vertu v základní verzi mají hodnotu mezi jedním tisícem a dvěma tisíci korunami.

Mohlo by vás zajímat:  Nintendo nabízí nejlepší přenosné konzole na trhu. Z několika variant si vybere úplně každý

Nejlepší tipy pro sbírání mobilních telefonů

U každého zařízení zkontrolujte, abyste měli krabičku s IMEI správného typu. Stejně jako u sběratelských předmětů i zde záleží na stavu zařízení. Čím více se podobá originálu, tím vyšší hodnota bude. Také záleží, kolik předmětů daného typu bylo prodáno, určitě nebude mít zařízení z roku 2007 vysokou hodnotu, když se jich prodalo miliony kusů. Zkontrolujte i stav baterie. A jaké další tipy ještě můžeme doporučit?

  • Limitované edice například k výročí, oslavám nebo pro celebrity mají vyšší hodnotu.
  • Zkontrolujte stav kabelu a nabíječky.
Zdroj: https://www.loveantiques.com/blog/2021/06/top-15-most-valuable-vintage-mobile-phones