Mrazivé teploty a stěhování jsou pro spotřebiče smrtelná kombinace. Dopřejte jim čas a pozor na vodu

Nový rok máme za námi a nacházíme se v půlce ledna. S lednem jsme zároveň také na začátku zimy a chladné počasí není žádnou novinkou. Co se týče nás samotných, není problém, abychom se oblékli, každopádně pokud máte nějaké spotřebiče, které se nachází ve sklepě, garáži nebo jiné místnosti, měli byste vědět, jaká rizika takové skladování obnáší, popřípadě co dělat, abyste co nejlépe zamezili poškození. Také je dobré vědět, jak se zachovat, když se chystáte přesunout spotřebič či elektroniku někam jinam. Samozřejmě největší starosti budete mít při celkovém stěhování během zimy. Jak se k jednotlivým spotřebičům tedy chovat?

Mohlo by vás zajímat:  Horké léto telefonu škodí. Na některá místa je lepší ho nepokládat

Pračky a sušičky

Přeprava praček vždy vyžaduje zvláštní zacházení a pozornost, hlavně v chladném počasí. Zbývající voda a vlhkost musí být bezpodmínečně odstraněny, jinak hrozí poškození mrazem během přepravy. Jakmile máte splněnou prevenci, nechte pračku při pokojové teplotě minimálně hodinu, ale klidně déle, než ji začnete používat. Pokud je součástí pračky čelní nakladač, buben mějte vždy zavřený, abyste předešli poškození.

Pokud jsou sušičky vystaveny mrazu, může to mít vliv na zapalování a topná tělesa. Proto dbejte stejných pokynů jako u praček. Nepoužívejte spotřebič dříve, než se zahřeje na provozní teplotu.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s propojením telefonu s Android Auto mohou mít několik řešení
Zdroj obrázku: Freepik

Lednička

Základním předpokladem pro stěhování tohoto spotřebiče je kompletní vyprázdnění veškerého obsahu. Jestliže součástí chladničky je výrobník ledu, je zde nutné dodržovat zvláštní pozornost. Určitě odpojte výrobník ledu od přívodu vody a vyfoukněte přebytečnou vlhkost z hadičky, aby se zabránilo zamrznutí během přepravy. Opětovné připojení doporučujeme asi po 12–24 hodinách po nastěhování do nového objektu. Tato péče napomůže k navrácení spotřebiče do provozní teploty. Po opětovném připojení prozkoumejte, zda se někde neobjevila nějaká prasklinka či jiná vada.

Mohlo by vás zajímat:  Fotografie v chytrých telefonech lze jednoduchým postupem zálohovat

Elektronika

Jak je obecně známo, veškerou elektroniku, která byla v chladu, je třeba nechat nejprve aklimatizovat na pokojovou teplotu před opětovným zapnutím. Vyplatí se zde opravdu raději vyčkat, jinak se může poškodit.

Zdroj: https://www.starlineoverseas.com/moving-in-the-cold-can-have-an-impact-on-your-appliances-and-electronics/